راهبرد بازار؛ گردنه “«تته» در محور نودشه به مریوان مسدود است

راهبرد بازار؛ گردنه “«تته» در محور نودشه به مریوان مسدود است

زمان انتشار : 1400/10/03 - 15:38

سرهنگ «کیخسرو دستغیب» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به جز محور یاد شده که تا اطلاع بعدی مسدود خواهد بود مشکلی برای تردد در راه های استان وجود ندارد.

طول گردنه «تته» به عنوان یکی از معابر سخت گذر و کوهستانی استان ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر آن در استان کرمانشاه و چهار کیلومتر باقیمانده در استان کردستان قرار دارد.

گردنه تته محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان در استان کردستان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه است.

این گذرگاه بر مناطقی از اقلیم کردستان عراق مشرف است و با چشم غیرمسلح شماری از شهرها و روستاهای کردستان عراق و سد دربندیخان قابل مشاهده است.

 رییس پلیس راه استان کرمانشاه ادامه داد: هرچند بقیه راه های استان باز است اما می طلبد رانندگان با توجه به بارش هایی که در برخی محورها از جمله اورامانات داشتیم با احیاط کامل رانندگی کنند.

سرهنگ دستغیب همچنین با الزامی دانستن همراه داشتن زنجیر چرخ در همه محورها، افزود: با توجه به اینکه هنوز هم احتمال بارش باران و برف در برخی نقاط می رود شهروندان حتی الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه همچنین از احتمال مه گرفتگی و کاهش دید در گردنه ها خبر داد و گفت: داشتن سرعت مطمئنه و روشن بودن مه شکن خودروها مواردی است که رانندگان باید به آن توجه کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به برودت هوا و سردتر شدن آن در ساعات آتی رانندگان نسبت به سالم بودن وسایل گرمایشی خودروهای خود اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ دستغیب در پایان پرترددترین محور کنونی استان را کرمانشاه – بیستون – صحنه اعلام کرد.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مدیرعامل سازمان بنادر: متولی دریا باید سازمان بنادر و دریانوردی باشد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «علی اکبر صفایی» ...