راهبرد بازار؛ امکان حضور حداکثری سهامداران در مجامع عمومی شرکت‌ها فراهم شد

راهبرد بازار؛ امکان حضور حداکثری سهامداران در مجامع عمومی شرکت‌ها فراهم شد

زمان انتشار : 1400/10/04 - 15:08

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از سازمان بورس و اوراق بهادار، «محسن انصاری مهیاری» از حضور حداکثری سهامداران در مجامع عمومی خبر داد و افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار در مکاتبه خود با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار اظهارنظر این وزارتخانه درخصوص مشارکت حداکثری سهامداران در مجامع عمومی شرکت‌های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان شد.

وی ادامه‌داد: این وزارتخانه برگزاری مجامع عمومی را با رعایت نکات هشت‌گانه‌ بلامانع اعلام کرد، بر این اساس اکنون محدودیتی درخصوص ممانعت از حضور سهامداران متقاضی به‌منظور حضور در مجامع عمومی ناشران وجود ندارد.

انصاری مهیاری اظهار داشت: تا پیش از این و بر اساس مکاتبه‌های انجام شده در اسفند ماه ۱۳۹۸ وزارت بهداشت، به دلیل شیوع بیماری کرونا حداکثر ۱۵ سهامدار می‌‎توانستند به صورت حضوری در مجامع عمومی شرکت کنند.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان‌کرد: اکنون با پیگیری‌های سازمان و هشت شرط عنوان شده، سهامداران متقاضی می‌توانند در مجامع حضور داشته باشند و ناشران نیز ملزم به رعایت این شروط و پذیرا شدن از همه سهامداران متقاضی حضور در مجامع هستند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفت + پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ حمایت از بورس و ایجاد رونق در معاملات با انتشار «اوراق تبعی»

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، از هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری خبر ...