راهبرد بازار؛ رشد ۵۹ درصدی تسهیلات بانکی به بخش‌های اقتصادی 

راهبرد بازار؛ رشد ۵۹ درصدی تسهیلات بانکی به بخش‌های اقتصادی 

زمان انتشار : 1400/10/04 - 22:10

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از بانک مرکزی، میزان تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های مختلف اقتصادی در هشت ماه نخست سال گذشته برابر با مبلغ ۱۱ هزار و ۴۸۱ هزار میلیارد ریال (۱۱.۴۸۱.۴ هزار میلیارد ریال) بوده و در حقیقت امسال ۶ هزار و ۴۲۶ هزار میلیارد ریال رشد کرده است.

همچنین بررسی‌ها نشان می دهد سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمامی بخش‌های اقتصادی در هشت ماهه ابتدای امسال مبلغ ۱۱ هزار و ۴۸۱ هزار میلیارد ریال معادل ۶۶.۵ درصد کل تسهیلات پرداختی است.

سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در این مدت معادل چهار هزار و ۶۹ هزار میلیارد ریال بوده است که حاکی از تخصیص ۳۵.۴ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش  تمام بخش‌های اقتصادی به مبلغ ۱۱ هزار و ۴۸۱ هزار میلیارد ریال است.

همچنین از پنج هزار و ۱۵۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۸.۹ درصد آن مبلغ چهار هزار و ۶۹ هزار میلیارد ریال در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − 16 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ رشد ۵۵ درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری/ پرداخت ۳۸۳ هزار فقره تسهیلات فرزندآوری

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از بانک مرکزی، از ابتدای ...