راهبرد بازار؛ استمداد اهالی شهرستان محروم قلعه‌گنج از معاون اول رییس‌جمهور

راهبرد بازار؛ استمداد اهالی شهرستان محروم قلعه‌گنج از معاون اول رییس‌جمهور

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۷:۲۱

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا دکتر محمد مخبر که وزیر جهاد کشاورزی، استاندار کرمان و دیگر مسئولان ملی و استانی وی را همراهی می کنند ظهر امروز از طریق فرودگاه جیرفت وارد استان کرمان شد.

معاون اول رییس جمهور پس از حضور در فرودگاه و استقبال توسط استاندار کرمان، گزارشی از وضعیت سیل در این استان دریافت کرد و با بالگرد عازم شهرستان های دیگر همجوار و درگیر سیل شد.

در جریان بازدید از این شهرستان ها مخبر وارد شهرستان قلعه گنج شد که به محض نشستن بالگرد وی، اهالی به سمت وی آمدند و درخواست ها و مشکلاتشان را بیان کردند.

از جمله این اهالی آقایان علی علیمردانی و علی شمبویی بودند که به نمایندگی از عشایر ایل شمبویی مشکلات خود را بیان و اعلام کردند که تعدادی از عشایر در حاشیه تالاب جازموریان گرفتار سیل شده اند و تقاضای کمک دارند.

معاون اول رییس جمهور نیز دستور فوری پیگیری صادر کرد.

وی همچنین در بازدید از روستای سیل‌زده شهید چاه نصیری زر قلعه گنج با ورود به منازل کپری و بلوکی شماری از اهالی وضعیت آبگرفتگی منازل و خدمات دهی را جویا شد.

اهالی روستا درخواست چادر، بخاری و از همه مهمتر جاده و سیل بند مناسب برای این روستا و نیز روستای چراغ آباد داشتند.

روستای شهید چاه نصیری زر دارای ۵۰ خانوار است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا منصور شکرالهی نماینده شهرستان های جنوب استان کرمان در مجلس نیز با تشریح مشکلات زیرساختی در این منطقه گفت: این شهرستان ها نیازمند اعتبار ویژه و ملی برای توسعه زیرساخت ها هستند.

وی با اشاره به خسارت های زیاد سال گذشته کشاورزان در این منطقه گفت که کشاورزان به وام های بلاعوض نیازمند هستند.

قرار است عصر امروز نشست ستاد مدیریت بحران در جنوب استان کرمان با حضور معاون اول رییس جمهور تشکیل، مسائل و مشکلات موجود بررسی و تصمیم گیری شود.

شهرستان‌های رودبارجنوب، منوجان، قلعه گنج و مناطقی از اُرزوئیه بیشتر از سایر مناطق استان کرمان طی چندروز اخیر درگیر سیلاب بوده‌اند که معاون اول رییس‌جمهور به قصد بازدید از آنها به کرمان آمده است.

مخبر در بدو ورود به فرودگاه جیرفت گفت که مشکلات مناطق سیل‌زده در کرمان و دیگر استان های همجوار جمعبندی و برای تصمیم گیری در دولت مطرح می شود تا در کمترین زمان ممکن بررسی و برطرف شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 − 9 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تردد خودروها در محورهای کندوان و هراز پرحجم است

سرهنگ یدالله جهان‌تاب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به بارش ...