راهبرد بازار؛ حدود ۴۰۰ طرح‌ نیمه تمام صنعتی مازندران امسال به بهره‌برداری رسید

راهبرد بازار؛ حدود ۴۰۰ طرح‌ نیمه تمام صنعتی مازندران امسال به بهره‌برداری رسید

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۰۸:۳۰

جهانگیر بائی لاشکی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از اداره صنعت، معدن و تجارت نوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که تکمیل این طرح ها با طرح در کارگروه و ستاد تسهیل و رونق تولید استان و از طریق تسهیل در روند پرداخت تسهیلات، کاهش بروکراسی اداری و پی گیرهای لازم شتاب گرفت.

وی ادامه داد : در حال حاضر ۲۸۳ طرح صنعتی در حال ساخت با پیشرفت بالای ۶۰ درصد با حجم سرمایه گذاری ۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان در استان وجود دارد ، در حلی که سال گذشته تکمیل ۶۸۹ طرح صنعتی نیمه تمام در استان به خاطر تورم و افزایش نرخ ارز با مشکل مواجه بود.

بائی لاشکی گفت : در راستای حمایت از واحدهای تولیدی با استفاده از تسهیلات رونق تولید و سایر منابع ، در ۹ ماهه امسال به ۱۴۲ واحد صنعتی ۵۳۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی افزود: هم اکنون نیز ۶۲۵ واحد تولیدی برای دریافت سه هزار و ۵۴۰ میلیون تومان تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران با اشاره به سهم ۳.۱۳ درصدی استان از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸  قانون بودجه کشور در سال جاری میزان آن را ۳۷۵ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: پرداخت تسهیلات این بند با امضای قرارداد بین وزارت صمت و بانک های عامل و انتخاب طرح ها و معرفی آنها به بانک های عامل از هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی در خصوص واحدهای صنعتی غیر فعال این استان هم گفت : در راستای حمایت از واحدهای صنعتی تعطیل شده در استان تاکنون ۶۱ واحدهای به چرخه تولید بازگشتند که ۷۱۳ نفر در این واحدها مشغول به کار شدند.
این مسوول افزود : بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال ۴۰ واحد غیرفعال دیگر هم به چرخه تولید باز خواهند گشت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تداوم عرضه خودرو در سایپا/ شرایط پیش فروش یکساله محصولات سایپا اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سایپانیوز، گروه ...