راهبرد بازار؛ دامداران گیلان برای بهره‌مندی از تسهیلات ثبت‌نام کنند

راهبرد بازار؛ دامداران گیلان برای بهره‌مندی از تسهیلات ثبت‌نام کنند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۲۲:۰۰

میرحجت اکبرنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پرداخت تسهیلات خرید نهاده به دامداران در قالب دامدار کارت ارائه می شود، اظهار داشت: دامداران برای برخورداری از تسهیلات مذکور باید در سامانه سیتا به نشانه الکترونیکی https://cita.maj.ir/ ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: در این ارتباط با هدف کمک به تامین نقدینگی دامداران و به منظور تهیه نهاده‌های دامی کالا کارت‌ هایی با عنوان دامدار کارت در اختیار دامداران استان گیلان قرار خواهد گرفت.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: سقف مبلغ تسهیلات دامدار کارت ۵۰۰ میلیون ریال است که در مبالِغ ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ میلیون ریال متناسب با ظرفیت فعالیت قابل صدور و پرداخت است.

اکبرنژاد یادآور شد: همچنین در دامدار کارت برای دام سنگین (گاو و گاومیش) به ازای هر راس هفت میلیون ریال و برای دام سبک سه میلیون ریال واریز می‌شود.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات در قالب دامدار کارت یکساله و با سود ۱۱ درصد است، گفت: استفاده از تسهیلات تنها در پایانه های فروش (pos) کارگزاران کارخانجات خوراک دام، تعاونی های شهرستانی، شرکت های پشتیبانی امور دام و مراکز فروش نهاده های دامی که توسط جهاد کشاورزی اعلام می شود، مجاز است.

معاون بهبود تولیدات سازمان جهادکشاورزی گیلان خاطر نشان کرد: متقاضیان برای دریافت دامدار کارت می‌توانند به مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستانها گیلان مراجعه کرده و بعد از تایید “جهاد کشاورزی” در سامانه سیتا ثبت‌ نام کنند.

وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت از تولیدکنندگان بخش دامی کشور برنامه‌ای با عنوان “دامدار کارت” را در دست اقدام دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 − 14 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی: خودکفایی برنج اولویت دولت در بخش کشاورزی است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سیدجواد ساداتی نژاد جمعه شب ...