راهبرد بازار؛ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خسارت بیمه در سال ۱۴۰۰ پرداخت شد

راهبرد بازار؛ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خسارت بیمه در سال ۱۴۰۰ پرداخت شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۲۲:۰۶

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «غلامرضا سلیمانی» امروز (سه‌شنبه) در مراسم «تبادل فناوری صنعت بیمه» که با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی در محل این صندوق برگزار شد، افزود: صنعت بیمه یکی از انواع خدمات مالی در کشور است و ضعف‌هایی دارد که برای رفع آن و ارتقای فناوری در صنعت بیمه باید از ظرفیت شرکت‌های نوآور استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: صنعت بیمه صنعتی آرام و در عین حال پیچیده و فنی است و افرد به‌طور عام گمان می‌کنند که مبلغی از بیمه‌گر دریافت می‌شود و در مقابل هنگام پرداخت خسارت به فرد مشکلات بسیاری وجود دارد.

رییس کل بیمه مرکزی ادامه‌داد: امسال پرتفوی صدور بیمه نامه به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نیز خسارت پرداخت شده است و در مجموع عملکرد صنعت بیمه ۲۲۰ هزار میلیارد تومان است، اما باید این رقم حداقل سه برابر شود و به عملکرد ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برسیم و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند وارد این عرصه شوند زیرا بسیار سودآور است.

وی بیان‌داشت: صنعت بیمه با بخش‌های مختلفی در ارتباط است، برای نمونه بیمه شخص ثالث که با وزارت راه و شهرسازی، پلیس، قوه قضائیه و سازمان‌های مختلف در ارتباط است و با توجه به اینکه ۲۵ میلیون خودرو با این موضوع درگیر هستند، همین بخش ۳۵ هزار میلیارد تومان از پرتفوی ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی را دربرمی‌گیرد.

سلیمانی تصریح‌کرد: اکنون در بخش صدور بیمه و خسارت به دلیل پیچیدگی‌ روش‌های سنتی با اشکالات زیادی روبه‌رو هستیم که باید آسان‌سازی شود.

وی گفت: اکنون ۳۳ شرکت‌ جدید بیمه‌ای و شرکت‌ دیجیتالی بدون حضور شعبه و به صورت فناورانه با سرمایه ۵۰۰ میلیون تومانی تشکیل شده است و ۶۴ شرکت در صف ورود به این بخش هستند.

رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: بازار بیمه در حال گسترش است و امروز سرمایه‌گذاران متعددی به دلیل ظرفیت توسعه از ورود به این بازار استقبال می‌کنند.

وی با تاکید براینکه بیمه فقط شامل شخص ثالث نیست، گفت: سازمان‌های بیمه‌گر دولتی فقط قادر به ارائه خدمات در بخش بیمه پایه هستند، در حالی که ظرفیت‌های بسیاری در بخش بیمه سلامت و درمان تکمیلی داریم و شرکت‌های نوآور می‌توانند در این بخش وارد شوند.

سلیمانی از طراحی بیمه مکمل بازنشستگی تکمیلی در بیمه مرکزی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح کمک بزرگی به بودجه کشور می‌شود، زیرا دولت هم اکنون ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بازنشستگی و مکمل بیمه زندگی می‌پردازد.

وی افزود: به کمک این سیستم افراد هر میزان که تمایل داشته باشند می‌توانند پرداخت کنند و صنعت بیمه می‌تواند در بخش بیمه‌های زندگی خدمات جدیدی به مردم ارائه دهد.

رئیس کل بیمه مرکزی بیان‌داشت: ما در صنعت بیمه به دنبال واگذاری و برون‌سپاری هستیم و ۱۲ پروژه در بخش‌های مختلف اجرا می‌شود.

وی با اشاره به لزوم استفاده از فناوری در صنعت بیمه، گفت: اگرچه برخی به دنبال روش‌های سنتی هستند اما بعد از شیوع بیماری کرونا صنعت بیمه با شتاب بیشتری به فناوری حرکت کرد و افراد در این بخش سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سلیمانی خاطرنشان‌کرد: هم اکنون ۴۳ محصول رسمی و مصوب بیمه‌ای به صورت فناوری وجود دارد و از شرکت‌های نوآور می‌خواهیم محصولات جدیدی طراحی کنند و با رایزنی‌های مختلف ۲ تا پنج سال حق مالکیت معنوی آن محصول با طراح آن است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ نقش بانک‌ها در خلق پول، رشد نقدینگی و تشدید تورم

اقتصاد ایران: یک کارشناس اقتصادی با ابراز اینکه سهم تحریمهای ظالمانه و حجم نقدینگی در ...