راهبرد بازار؛ تولیدکنندگان فیلتر روغن و لنت خودرو ملزم به درج قیمت تولیدکننده شدند

راهبرد بازار؛ تولیدکنندگان فیلتر روغن و لنت خودرو ملزم به درج قیمت تولیدکننده شدند

زمان انتشار : 1400/11/05 - 02:59

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، «عباس تابش» در نشست هم‌افزایی انجمن‌های تولیدکننده فیلتر روغن، لنت ترمز، تولیدکنندگان داخلی این محصولات اظهار داشت: تلاش می‌شود با اجرای این طرح از فرایند تولید تا عرضه برای مصرف کننده قیمتها شفاف سازی شود.

رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: اگر در نظام توزیع ما اشکالاتی وجود داشته باشد، با اجرایی شدن طرح مذکور اشکالات برطرف یا راهکارهای منطقی پیدا می‌شود که مصرف کننده متضرر نشود و واسطه‌های متعددی که به وجود آمده و مصرف کننده مجبور به پرداخت این هزینه‌ها می‌شود نیز برطرف شود.

وی بیان‌داشت: نظام پخش عاملان فروش و بنکدارها شبکه‌هایی هستند که می‌توانند به‌طور منطقی کالا را از تولید کننده به دست مصرف کننده برسانند و  این طرح در تلاش است حلقه‌های تعریف شده ای را از نظام توزیع به صورت منطقی و ساختار یافته و تعریف شده ای مشخص کند.

معاون وزیر صمت خاطرنشان‌کرد: در این طرح جایگاه عرضه کننده نهایی مشخص است و همچنین عرضه‌کنندگان درصد قابل قبولی از انتفاع و سودی را که این چرخه مشخص کرده است را دریافت می‌کنند.

تابش در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در این نظام با برآورد و ارزشیابی انجام شده ارزش کالا در نهایت نباید برای تولیدات لنت و محصولات پتروشیمی، هزینه‌های عرضه بیش از ۲۰ درصد در نظام توزیع را شامل شود. البته محاسباتی که سازمان حمایت به صورت دقیق انجام داده نشانگر این است که حلقه‌های بعد از تولید لنت ترمز در حدود ۱۵.۵ درصد و در فیلتردر حدود ۱۸.۵ درصد که این برای نظام عرضه کالا مذکور قابل پذیرش  است.

وی با تشریح این موضوع گفت: بین تولید تا فروش کالا هزینه‌های غیرقابل پذیرشی وجود دارد و این طرح تعدد واسطه‌ها را نمی‌پذیرد.

رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان همچنین با تشریح کامل نظام فعالیتی تولیدکنندگان قطعات یدکی خودرو، اعلام‌کرد: نظام مورد پذیرش برای قیمت درب کارخانه ضوابط هیات تعین و تثبیت قیمت‌ها بوده و درج قیمت تولید کننده باید با رعایت ضوابط مذکور انجام گیرد که دستور العمل ها و ساختار برای همه تولید کننده قابل دستیابی است.

 تابش تاکید کرد: قیمت ماه‌های اخیر در فروش کالا مورد رصد قرار گرفته است و تولیدکنندگان باید با توجه به فاکتور صادر شده ۲ ماه اخیر به درج قیمت تولید کننده اقدام کند و در صورتی که قیمت‌گذاری آنها خارج از ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت باشد مورد پذیرش نخواهد بود.

وی گفت: فهرست اقلام این طرح به مرور افزایش می‌یابد و در فاز های بعدی طرح، ما شاهد تعداد بیشتری از جمله اقلام لوازم یدکی و قطعات خودرو خواهیم بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پانزده − 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ همه چیز درباره اولین خودروی ملی ترکیه/ وقتی اردوغان پشت فرمان توگ نشست!

روز گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، کراس اوور سایز متوسط تمام برقی «توگ» ...