راهبرد بازار؛ کاهش ۱۳۰ میلیارد دلار ارزش بازار ارزهای مجازی

راهبرد بازار؛ کاهش ۱۳۰ میلیارد دلار ارزش بازار ارزهای مجازی

زمان انتشار : 1400/11/05 - 15:09

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از راشاتودی، بیت کوین به عنوان اصلی‌ترین ارز مجازی بازار جهانی ارزهای دیجیتال در معاملات روز گذشته تا نزدیک ۳۳ هزار دلار سقوط کرد و اتریوم هم ۹.۳ درصد نسبت به روز قبل از آن ریخت و به قیمت ۲۲۰۹ دلار رسید.

در واقع قیمت هر دو این ارز مجازی نسبت به بیشینه آنها در ماه نوامبر نزدیک به ۵۰ درصد سقوط کرده است.

این سقوط قیمت ارزهای مجازی باعث شده تا تنها در معاملات روز گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای دیجیتال جهان به باد برود.

اوضاع بورس‌های بین‌المللی هم در معاملات دیروز خیلی خوب نبود؛ چراکه بدترین هفته خود از ماه مارس سال ۲۰۲۰ تاکنون را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت رساندند.

دارایی‌های پرریسک نظیر سهام شرکت‌های فناوری و ارزهای دیجیتال به خاطر بالا گرفتن تنش بین روسیه و اوکراین حداقل در سطح رسانه‌های غربی افت سنگینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه کرده است.

از سوی دیگر سرمایه‌گذاران بازار ارزهای مجازی نگران اعمال قوانین محدودکننده بیشتر از سوی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در معاملات و فعالیت‌های مرتبط با ارزهای مجازی هستند. به عنوان مثال هفته گذشته بانک مرکزی روسیه پیشنهاد داد تا استفاده و استخراج ارزهای مجازی در این کشور ممنوع شود. سال گذشته هم مقامات چینی استخراج ارزهای مجازی در برخی از استان‌های این کشور را ممنوع کرده و به شدت دست به سرکوب این فعالیت‌ها زدند.

ویجی عیار، کارشناس بازار ارزهای مجازی می‌گوید: با توجه به طبیعت دارایی‌های مجازی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال با شدت بیشتری در حال واکنش به اوضاع کنونی هستند و به احتمال زیاد ما قیمت‌های ۳۰ تا ۳۲ هزار دلار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بیت کوین خواهیم دید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پانزده − چهارده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ کاهش ارزش پول ترکیه/ یک دلار برابر ۱۷.۵ لیر شد

اقتصاد ایران: امروز نیز ارزش پول ترکیه کاهش یافت و ۱۷.۵ لیر در برابر یک ...