راهبرد بازار؛ کشت ۵.۷ میلیون هکتار گندم در اراضی کشور

راهبرد بازار؛ کشت ۵.۷ میلیون هکتار گندم در اراضی کشور

زمان انتشار : 1400/11/07 - 18:30

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه شرکت بازرگانی دولتی ایران، تاکنون با این مقدار کشت ۹۵ درصد برنامه کشاورزی گندم در بخش کاشت در کشور محقق شده است زیرا طبق برنامه‌‎ریزی ۶ میلیون هکتار از اراضی کشور به کاشت گندم دیم و آبی اختصاص می یابد که تا پنجم بهمن، ۹۵ درصد برنامه آبی و دیم عملیاتی شده است.

بر این اساس، نسبت به سال گذشته در همین زمان ۵ درصد کمتر از سال گذشته گندم زیر کشت رفته که امید است با توجه به سازوکارهای طراحی شده تشویقی برای گندم‌کاران این میزان به مقدار سال گذشته برسد.

از ۵.۷ میلیون تن گندم کشت شده تاکنون حدود ۱.۹ میلیون تن به گندم آبی و ۳.۸ میلیون تن گندم دیم در کشور اختصاص داده شده است.

آنچه که درخصوص گندم‌های دیم اهمیت دارد، میزان بارش‌ها است که تاکنون بیش از ۹۸ میلیمتر بوده که نسبت به زمان بلندمدت(۵ ساله) ۱.۳ درصد و نسبت به سال گذشته میزان بارش‌ها ۲۲.۲ درصد افزایش دارد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، طبق آمار سالهای گذشته سالانه به طور میانگین بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون تن گندم در سطح ۶ تا ۶.۲ میلیون هکتار اراضی کشاورزی تولید می شد که از این میزان بیش از هشت میلیون تن گندم توسط دولت خرید تضمینی می شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو + 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ توسعه کشت گیاهان دارویی از سیاستهای سازمان جنگل ها و مراتع است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، ترحم بهزاد روز یکشنبه ...