راهبرد بازار؛ ۲ هزار پروژه عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور درحال اجراست

راهبرد بازار؛ ۲ هزار پروژه عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور درحال اجراست

زمان انتشار : 1400/11/08 - 00:23

علی رسولیان عصر پنجشنبه در حاشیه برپایی میز ارتباطات مردمی در سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبارات  نسبت به سال گذشته یک و نیم برابر افزایش یافته است که این امر نشاندهنده عزم جدی برای آماده سازی زیرساخت هاست.

وی یادآورشد: پروژه های در حال اجرا در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور پروژه های زیرساختی از جمله تصفیه خانه ها، اب، برق، راههای دسترسی هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه تامین برق شهرکها و نواحی صنعتی از اولویت های مان در این بخش است، اظهار داشت:  برهمین اساس صنایع کوچک ایرانی در این امر مشارکت می کند و روش خود تامینی شهرک ها را نیز داریم .

وی همچنین با بیان اینکه برای تامین آب شهرک های صنعتی استان های شمالی مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت : اما تامین آب واحدهای صنعتی استان‌های دیگر از طریق  پساب شهری و همچنین تصفیه آب داخل شهرک ها را به جد مورد نظر داریم .

رسولیان با تاکید بر اینکه تصفیه خانه ها در گیلان از موضوعات جدی صنایع کوچک ایران است، اظهار داشت : در حال حاضر ۱۰ تصفیه خانه صنعتی فاضلاب در گیلان به بهره برداری رسیده و سه تصفیه خانه دیگر  نیز در حال ساخت است.

معاون وزیر صنعت از آماده و قابلیت افتتاح بودن یک فاضلاب صنعتی در استان گیلان خبر داد و گفت: برای تصفیه خانه سفیدرود رشت نیز مشکل تامین مالی نداریم اما مشکل پیمانکاری است که به تعهداتش عمل نکرده بود.

وی با بیان اینکه در حال برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکار هستیم ، گفت: بدلیل اینکه بخش عمده ساخت این فاضلاب انجام شده بعد از انتخاب  پیمانکار خوب تکمیل این پروژه به سرعت اجرایی می شود.

رسولیان با اشاره به مشکل تامین زمین برای واحدهای صنعتی  گیلان اظهار داشت :  زمین در سپیدرود داریم اما نیازمند عزم جدی مسئولان برای مجوزهای زیست  محیطی هستیم ؛ ضمن اینکه تعهد داریم زمین  به شرکت‌هایی واگذار شود که مشکلات زیست محیطی برای استان ایجاد نکنند.

وی با بیان اینکه اگر زمین غیردولتی هم باشد آمادگی داریم تا با کمک استان این اراضی را برای نواحی و شهرک‌های جدید اختصاص دهیم ،اظهار داشت:  چند ناحیه و شهرک  جدید را هم در گیلان خواهیم داشت.

رسولیان مجموع اعتبارات عمرانی گیلان در نواحی و شهرک های صنعتی را برای سالجاری ۱۱۵ میلیارد تومان عنوان و ابرای امیدواری کرد که طرح های هدفگذاری این بخش عملیاتی و اجرایی شود.

گیلان دارای۳۳ شهرک و نواحی صنعتی مصوب و حدود ۳ هزار واحد صنعتی فعال است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ عکس | واردات نسل جدید کیا پیکانتو به کشور قطعی شد

اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت همت کند و واقعا بخواهد، واردات خودرو به زودی ...