راهبرد بازار؛ دادستان کل کشور: کلید حل مشکل بورس در دست وزیر اقتصاد است

راهبرد بازار؛ دادستان کل کشور: کلید حل مشکل بورس در دست وزیر اقتصاد است

زمان انتشار : 1400/11/08 - 00:43

حجت‌ الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری نیشابور در جمع خبرنگاران افزود: بخش عمده مشکل بورس جنبه قضایی ندارد بلکه مدیریتی است و باید مدیران اقتصادی، بازار و بانکی برنامه‌ریزی کنند و بخش از این‌ مشکل هم ناشی از یک‌سری جریاناتی است که در بازار اقتصاد وجود دارد و در حال رصد هستیم تا اگر جرمی هم به وقوع پیوسته باشد به آن رسیدگی کنیم.
وی ادامه داد: وقتی موضوع اقتصاد مقاومتی توسط رهبری مطرح شد کاش گوش شنوایی وجود داشت تا جایی که در آن زمان جلسه سران سه قوه برای حل مشکلات اقتصادی کشور با تاکید مقام‌معظم رهبری تشکیل شد ولی از این ظرفیت و بستری که فراهم گردید استفاده نشد.
دادستان کل کشور گفت:رییس جمهور در آن زمان گفت من فرمانده جنگ هستم اما این فرماندهی چه قدر متناسب با جنگ اقتصادی برنامه‌ریزی کرد؟ و من به صراحت به ایشان گفتم تیم اقتصادی شما متناسب با این جنگ نیست چنان که امروز شاهد تورم، افزایش قیمت ارز و اُفت بازار سرمایه هستیم.
منتظری افزود:یکی از مولفه‌های موثر در این مشکلات اقتصادی سوء‌ مدیریت تیم اقتصادی دولت در مساله فروش ارز و طلا و قاچاق کالا بود و باید این موارد بهتر از این مدیریت می‌شد و در حال حاضر باید از این تجربه ها استفاده و در دولت جدید با تعامل و هماهنگی سه قوه مشکلات را حل کرد.

وی ادامه داد:اگر بخواهیم منصفانه بگوییم بخشی از این مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم‌های دشمن و بخشی مربوط به مشکلات داخلی مانند کروناست که غیرقابل اجتناب است.
دادستان کل کشور گفت: اگر کسانی که از تیم دولت در پاستور نشسته‌اند با بدنه دولت همکاری و همراهی نکنند هیچ‌گاه به نتیجه نخواهیم رسید همان طور که رییس قوه قضاییه تاکید می‌کند از ظرفیت‌هایی غیر از بازداشت مانند قرار وثیقه و کفالت استفاده کنید ولی اگر دادیاران به این‌موضوع توجه نکنند کاری از پیش نخواهد رفت.
منتظری با بیان این که در قوه قضاییه این یک تکلیف است تا در کنار ۲ قوه دیگر در راستای اجرای عدالت تلاش کنیم افزود: در قوه قضاییه بحث ورود به مسایل اقتصادی را نداریم اما برای رفع مشکلات اقتصادی مردم، کارخانه‌ها و مراکز تولیدی تا جایی که برایمان مقدور باشد تلاش می‌کنیم تا آسیب‌های جامعه کاهش یابد.
مرکز شهرستان‌ ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ وزیر راه و شهرسازی به شرکت های هواپیمایی هشدار داد

مهرداد بذرپاش ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و اغاز سال ۱۴۰۲، از راه اندازی ...