راهبرد بازار؛ ظرفیت سیلویی بندرانزلی تا ۲۰۰ هزارتن افزایش می‌یابد

راهبرد بازار؛ ظرفیت سیلویی بندرانزلی تا ۲۰۰ هزارتن افزایش می‌یابد

زمان انتشار : 1400/11/08 - 06:27

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، علی اکبر صفایی روز پنجشنبه در جریان بازدید از مجتمع بندری‌انزلی اظهار داشت: در سفر ریاست جمهور به کشورهای حاشیه دریای خزر از جمله همسایگان شمال شرقی و غرب دریای خزر ارتباطات مناسبی برقرار شده و تلاش داریم با ایجاد توسعه اقتصادی و تبادل تجاری، رونق را در بنادر کشور افزایش دهیم تا استفاده بهینه تری از بنادر صورت گیرد.

وی تصریح کرد : در این راستا اقداماتی برای افزایش ظرفیت نگهداری کالاهای اساسی به صورت سیلو در دست انجام است که در آینده نزدیک ظرفیت‌های سیلوی مجتمع بندری به ۲۰۰ هزار تن خواهد رسید و بسترمناسبی برای ورود کالاهای اساسی به شمال کشور خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی یکی از سیاست‌های دولت را استفاده بیشتر و بهینه تر از حمل و نقل ریلی عنوان کرد و افزود: به علت مزیت‌های فراوان بندرانزلی که از بنادر تاریخی و پرسابقه کشور است تلاش می کنیم سهم خوبی در تجارت خارجی کشور بویژه در شمال کشور داشته باشیم .

صفایی با بیان اینکه می کوشیم انزلی به ریل سراسری وصل شود، خاطرنشان کرد: درصدد  افزایش ناوگان در حوزه های کشتی‌های رورو که شرایط مناسب برای حمل نقل کانتیتری ، ترکیبی و چند وجهی دارد ، هستیم .

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب مجتمع بندری انزلی، گفت : در حوزه صادرات اقدامات خوبی انجام شده است و اکنون آهن آلات و میلگرد از این بندر صادر می شود ، اما در گذشته از مجتمع بندری انزلی آهن آلات وارد می شد ولی اکنون در بخش صادرات فعالیت دارد و این یک خبر خوبی برای اقتصاد کشور است .

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تلاش می کنیم با  سیاستی که در ارتباط با کشورهای همسایه داریم تبادل تجاری را افزایش دهیم . دریای خزر بستر مناسبی برای تبادل تجاری با کشورهای همسایه است و دولت و وزیر راه سفرهای خوبی به این کشورها داشتند. امیدواریم رونق تجاری و افزایش عملیات تخلیه و بارگیری و اشتغال در انزلی را داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : نوسازی و ارتقا تجهیزات بندری و دریایی در حال بررسی است تا با بررسی نوع تجهیزات مورد نیاز، درخصوص استفاده از توان بخش خصوصی در این حوزه رایزنی های لازم انجام شود .

صفایی تاکید کرد:آنچه در دریای خزر به خصوص در بنادر کشور در رابطه با توان ناوگان خزر وجود دارد این است که بخش خصوصی را متقاعد کنیم تا در زمینه کشتی های رو رو فعالانه حضور پیدا کند .

وی تصریح کرد : با ورود ناوگان کانتیتری و رورو قطعاً بستر مناسبی برای حمل کالا با  کامیون چه به صورت کانتینری و یا کانتینر یخچال دار  ایجاد و کالا بارگیری و به مقصد نهایی خواهد رسید.

معاون وزیر و مدیر عامل و هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور ، از محوطه بندری ، زیر ساختها و توانمندی های مجتمع بندر انزلی ، پروژه های سرمایه گذاری این بندر بازدید کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

14 − سیزده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جزییات حادثه برای پرواز تهران – دهلی هواپیمایی ماهان در فرودگاه امام(ره)

«امیرحسین ذوالانواری» سه شنبه شب در گفت‌ وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره جزییات حادثه ...