راهبرد بازار؛ کم بارشی موجب کاهش ۷۰ درصدی محصول زعفران در کشور شد

راهبرد بازار؛ کم بارشی موجب کاهش ۷۰ درصدی محصول زعفران در کشور شد

زمان انتشار : 1400/11/08 - 06:34

علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کازرون فارس افزود:‌ میزان تولید زعفران ایران در سالهای گدشته حدود ۴۵۰ تن بود که امسال به ۲۰۰ تن کاهش یافت.
وی با اشاره به اینکه شناسنامه دارکردن مزارع زعفران تاثیر عمده ای در تولید دارد گفت:‌ اجرای این طرح به عنوان مطالبه شورای زعفران ایران بود و در دو استان خراسان به عنوان پایه اجرا شد اما متاسفانه موضوع پیگیری نشد و شورای زعفران مجبور شد از مطالبه خود دست بردارد.
حسینی به سابقه کشت زعفران در استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت: فارس قدمت بسیار طولانی در تولید زعفران دارد،در  شهرستان کازرون کشت زعفران با جدیت دنبال می شود و هر سال بخشی از مزارع که با کمبود آب مواجه هستند به زیرکشت زعفران برده می شود و عملکرد خوبی هم دارد.
حسینی ادامه داد: شورای عالی کشت زعفران به مدت سه سال در شهرستان های سپیدان، کازرون، مرودشت، استهبان حضور یافت و با کشاورزان این مناطق بحث آموزش، فرآوری و کشت را درمیان گداشت و اکنون طی  سالهای اخیر با توجه به آموزش هایی  که در استان دیدند امید است محصولات با کیفیت به جامعه ارایه بدهند.
وی بیان کرد:‌با حمایتی که دولت در پیش گرفته است امیدواریم شاهد باشیم مناطقی که دچار بحران آب هستند بتوانند با تولید زعفران جبران دوران کم آبی را در مناطق بکنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جوجه ریزی مرغ گوشتی در گنبدکاووس ۲۰ درصد افزایش یافت

حبیب الله زارع روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی فروردین ...