راهبرد بازار؛ احیای کریدور شمال- جنوب با تکمیل ۱۶۵ کیلومتر ریل رشت به آستارا

راهبرد بازار؛ احیای کریدور شمال- جنوب با تکمیل ۱۶۵ کیلومتر ریل رشت به آستارا

زمان انتشار : 1400/11/08 - 18:32

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا «رستم قاسمی» که امروز- جمعه- ۸ بهمن در سفر به استان گیلان به سر می‌برد، افزود: از بندرشهید رجایی در استان هرمزگان تا رشت در استان گیلان اتصال ریلی وجود دارد اما با هدف اتصال به منطقه قفقاز، روسیه و اروپا ۱۶۵ کیلومتر راه‌آهن رشت – آستارا باید ساخته شود تا بتوانیم به راه آهن جمهوری آذربایجان وصل شویم.

وزیر راه و شهرسازی اتصال ریلی در محور ذکر شده را موجب تحول اساسی در کریدور شمال – جنوب اعلام کرد و گفت: احیای این کریدور دستور کار رئیس‌جمهوری در سفر به روسیه نیز بوده است و انتظار داریم به زودی با اختصاص بودجه کارگاه‌ها برای ساخت این مسیر فعال شوند.

وی گفت: امروز برای پروژه‌های راه و راه آهن در استان گیلان مبلغ مناسبی اختصاص یافت.

بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی ۲هزار ۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌های گیلان اعم از ریلی و آزادراهی در سفر رییس جمهور پیش‌بینی شد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا طبق برنامه، خط ریلی از بنادر جنوبی (بندرعباس و چابهار) به بنادر شمالی (آستارا) و از آنجا به جمهوری آذربایجان و روسیه و کشورهای اروپایی می‌رسد و هم اینک قطعه بندرعباس تا رشت در حال بهره‌برداری و خط رشت-کاسپین-آستارا نیز در دست اجراست.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

14 + پانزده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تفاهم نامه تکمیل متروی پرند بین شهرداری و شرکت عمران پرند منعقد شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا از شرکت عمران ...