راهبرد بازار؛ ایران جزو ۱۰ کشور پرتاب‌کننده ماهواره است

راهبرد بازار؛ ایران جزو ۱۰ کشور پرتاب‌کننده ماهواره است

زمان انتشار : 1400/11/09 - 03:48

اقتصاد ایران: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز جزو ۱۰ کشور پرتاب‌کننده ماهواره هستیم، گفت: در ایام کرونا که در بعضی از کشورها با مشکل کمبود ماسک و لوازم اولیه مواجه بودند ما در کشور با توان داخلی و تحت شدیدترین تحریم‌ها دستگاه‌های تخصصی مانند ونتیلاتور می‌ساختیم.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرگزاری اقتصادایران،عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان نماینده عالی رئیس‌جمهور در سفر به شهرستان ماسال استان گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری با اشاره به تلاش دشمن در چهار دهه گذشته برای متوقف کردن نظام اسلامی اظهار کرد: در چهار دهه گذشته دشمن از هیچ ضربه‌ای برای متوقف کردن قطار انقلاب غافل نشده اما جوانان این مرزوبوم باکار و تلاش مضاعف و امید به آینده در مقابل این دشمنی‌ها ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه امروز جزو ۱۰ کشور پرتاب‌کننده ماهواره هستیم، گفت: در ایام کرونا که در بعضی از کشورها با مشکل کمبود ماسک و لوازم اولیه مواجه بودند ما در کشور با توان داخلی و تحت شدیدترین تحریم‌ها دستگاه‌های تخصصی مانند ونتیلاتور می‌ساختیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه دولت در دو جبهه در حال مبارزه است، تصریح کرد: دولت همچنان که در حال بسترسازی برای آینده است به‌طور هم‌زمان باید مشکلات و موانعی که درگذشته ساخته‌شده را حذف کند، مشکلات بسیار زیادی به ما به ارث رسیده و دولت در طول چند ماه گذشته، حدود پانزده هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل را می‌دهد و باید هم‌زمان برای آینده‌ای بهتر تلاش کند.

زارع پور با اشاره به مشکلات شهرستان ماسال افزود: در مورد مشکلاتی که توسط مردم و مسوولان این شهرستان گفته شد پیگیری خواهیم کرد و این مشکلات سال‌هاست وجود داشته و خیلی از این‌ها به علت قوانین اشتباه و یا برداشت اشتباه از قانون است که باید حل شود.

وی با بیان اینکه اعتبار لازم برای سد لاستیکی تا پایان سال تأمین می‌شود، گفت: این موضوع را در محضر ریاست جمهور اعلام خواهم کرد ولی نباید انتظار داشت یک‌شبه همه‌چیز حل شود حل مشکلات نیاز به زمان دارد و باید با برنامه‌ریزی دقیق انجام شود.

به آقای رئیسی بگویید این مردم با امید به شما رأی داده‌اند

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به امید مردم شهرستان ماسال به دولت آقای رئیسی اظهار کرد: منطقه ماسال و شاندرمن در انتخابات اخیر حدود ۹۰ درصد مشارکت داشتند و علت رأی دادن آن‌ها به آقای رئیسی اطلاع از روحیه مبارزه با ظلم و فساد بوده و الان منتظرند تا این مبارزه با فساد اداری را در دستگاه اجرایی ببینند.

حسن محمد یاری با اشاره به مشکلات مردم شهرستان در بحث منابع طبیعی افزود: ۸۵ درصد اراضی این شهرستان را دولت در سال ۸۲ سند گرفته و فردی که پدرانش در این زمین زندگی کرده‌اند امروز زمینش را در اختیار دولت می‌بیند و کسی که زمینی دارد نمی‌تواند برای فرزندش روی زمین پدری خودش مسکن بسازد.

وی با اشاره به مشکل پسماند در سطح شهرستان ماسال گفت: در بحث پسماند با مشکل مواجه هستیم و می‌طلبد که در این زمینه چاره‌اندیشی شود، در تالش رضوانشهر و ماسال روزانه ۲۵۵ تن زباله تولید می‌شود و دو سال پروژه کارخانه زباله‌سوز تالش زمین‌خورده و متوقف‌شده است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس با تأکید بر گردشگر پذیر بودن شهرستان ماسال و تأثیر منفی مشکلات منابع طبیعی بر این امر تصریح کرد: در غرب استان گیلان علیرغم اینکه از موهبت‌های الهی برخوردارند مردم با مشکل مواجه هستند، انفال خط قرمز ماست اما منافاتی با توسعه ندارد و بحث گردشگری اینجا به‌قدری معروف است که مسافر خارجی داریم اما جوانی که می‌خواهد خوداشتغالی انجام بدهد با مشکل مواجه است.

به گفته محمدیاری، این شهرستان اولین شهدای ترور استان را داراست و علیرغم اینکه در اوایل انقلاب بخش بود اولین سپاه استان گیلان را دارا بود و دین خود را با تقدیم بیش از ۱۴۰ شهید به انقلاب ادا کرده  است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

10 − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ صعود یک پله‌ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه آوریل ۲۰۲۲، به ۲۴.۹۵ مگابیت‌برثانیه رسیده ...