راهبرد بازار؛ رشد ۶۸ درصدی حمل و نقل ریلی گلستان

راهبرد بازار؛ رشد ۶۸ درصدی حمل و نقل ریلی گلستان

زمان انتشار : 1400/11/21 - 11:21

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ افزود: روند رشد از سال ۹۴ آغاز شده و نشان دهنده این است که ظرفیت بالایی در حمل و نقل ریلی داریم که روز به روز در حال افزایش است.

وی بیان کرد: باید هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های منطقه اینچه برون را کامل کرده و به فکر این باشیم که ۳۵ میلیون تن بار که در اطراف کشور بوده و قابلیت جذب ۲۵ درصد آن را داریم، به کشور وارد کرده و آن را از به آب‌های آزاد و اروپا برسانیم.

اعتماد اضافه کرد: لذا باید مسیر ریلی گرگان به سمت شاهرود و طبس ایجاد شده و کالاها به بندرعباس منتقل شود.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ گفت: ظرفیت مسیر فعلی، یعنی حمل و نقل کالا از اینچه برون به سمت شمال و گرمسار، تکمیل بوده و نهایت می‌توانیم یک میلیون تن بار جابجا کنیم و مدت زمان حمل آن هم طولانی است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم ترانزیت کشور فعال شود و از آسیای میانه به آب‌های آزاد متصل شویم، باید بتوانیم در مدت کوتاهی حمل‌ونقل بار را انجام دهیم در حالی که حمل کالا در مسیر فعلی ۱۳ روز طول می‌کشد و مسیر جدید که مطرح شده اگرچه هزینه‌بر و سخت است ولی کار خوب و بلندمدتی بوده و ظرف چهار روز می‌توانیم بار را از آسیای میانه به خلیج فارس برسانیم.

اعتماد گفت: این امر مستلزم حمایت دولت است که امیدواریم در سفر هیئت دولت به استان این مسیر مصوب شده و سرمایه گذاران هم پایه کار هستند و اگر این اتفاق بیفتد حداقل هزار و ۵۰۰ نفر در اینچه برون مشغول به کار می‌شوند.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۲ بیان کرد: طبق چشم‌انداز اگر این مسیر ایجاد شود در عرض ۶ الی هفت سال هزینه کل پروژه جبران شده و مابقی هم سود است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

7 + ده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ نابسامانی اجاره خانه در قم و اجحافی که به مستاجران می‌شود

این روزها التهاب بازار مسکن در همه شهرهای کشور خبرساز شده، استان قم نیز از ...