راهبرد بازار؛ کمک ۲ میلیارد یورویی فرانسه و آلمان به استارت آپ‌های فناوری

راهبرد بازار؛ کمک ۲ میلیارد یورویی فرانسه و آلمان به استارت آپ‌های فناوری

زمان انتشار : 1400/11/21 - 17:55

مقامات فرانسوی اعلام کردند که فرانسه و آلمان هر کدام یک میلیارد یورو به صندوق جدیدی برای حمایت از استارت‌آپ‌های فناوری کمک خواهند کرد و از این طریق می خواهند فناوری اروپا را با میلیاردها یورو تقویت کنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا به نقل از رویترز ، این صندوق برای گرفتن سهام به صندوق سرمایه‌گذاری اروپا متصل می‌شود و سرمایه‌گذاران خصوصی معرفی می کند که انتظار قهرمانی آینده فناوری اروپا و جهان را فراهم خواهند کرد. امروزه تنها دو صندوق در اتحادیه اروپا با بیش از یک میلیارد یورو وجود دارد که در شرکت‌های فناوری سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سرمایه‌گذاری ناقص باعث عقب نگه‌داشتن استارت‌آپ‌های اروپایی در مقایسه با رقبایشان در ایالات‌متحده می‌شود که بسیاری از صندوق‌های سهام خصوصی در بخش فناوری سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سدریک او، وزیر امور دیجیتال فرانسه، پس از کنفرانس دو روزه درباره استقلال فنی اروپا گفت: ما خواهان یک صنعت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر اروپایی به اندازه صنعت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر آمریکا هستیم.

تحلیل‌گران امیدوار هستند به زودی ۱۲ میلیارد یورو بودجه برای حمایت از استارت آپ‌های اروپایی ایجاد شود.

او گفت: این صندوق در کنار سایر سرمایه‌گذاران، مانند بانک‌های سرمایه‌گذاری عمومی، ۳.۵ میلیارد یورو (۵.۳۸ میلیارد دلار سنگاپور) تعهد دارد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 − 13 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جریمه ۵ میلیون دلاری کارنیوال برای تخلفات امنیت سایبری

شرکت کارنیوال به دلیل تخلفات امنیت سایبری مربوط به چهار مورد رخنه امنیتی و برملا ...