راهبرد بازار؛ احداث ۳۲۰۸ مسکن محرومان در استان فارس آغاز شد

راهبرد بازار؛ احداث ۳۲۰۸ مسکن محرومان در استان فارس آغاز شد

زمان انتشار : 1400/11/22 - 02:26

وزیر راه و شهرسازی در سخنانی در این آیین بیان داشت: این پروژه که جزو نیازهای مردم محروم است، مطمئنا خیر و برکت زیادی دارد و یک کار خاصی است و امیدواریم در زمان بندی به موقع انجام شد

رستم قاسمی افزود: این پروژه خوبی است اما کافی نیست و توان و ظرفیت های بسیج سازندگی بالاست و باید این کار انجام شود و علاوه بر مناطق محروم در مناطق حاشیه ای شیراز و محله های دارای ساختمان های فرسوده نیز اقداماتی انجام شود.

فارس پیشتاز در حرکت های جهادی و انقلابی

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس نیز در ارتباط تصویری اظهار داشت: استان فارس جلودار حرکت های انقلابی بوده و امروز نیز این حرکت انقلابی جهاد سازندگی نشان از این تفکر انقلابی است.

وی افزود: امیدواریم این حرکت شما مورد خیر و برکت زیادی برای قشر نیازمند و محرومان باشد و در راستای محرومیت زدایی نقش آفرینی  کند.

احداث ۴۰ هزار مسکن محرومان در کشور

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز که به شیراز سفر کرده است، در این آیین گفت: با هدف کمک به جهش مسکن، احداث ۴۰ هزار مسکن محرومان در کشور در دستور کار قرار دارد و طبق تفاهم نامه بسیج سازندگی با کمیته امداد و  بنیاد مسکن، عملیات احداث ۳۲۰۸ مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد در استان فارس هم آغاز شد.

پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان فارس پنجشنبه در مطلب ارسالی از قول سردار محمد زهرایی افزود:  یکی از دارایی های انقلاب نیروهای انسانی است  و گروه های جهادی و وجود جوانان جهادی از این دارایی های اتقلاب است و باید قدر این ها را بدانیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: ۴۰ هزار مسکن محرومان در کشور تفاهم شده است و به دنبال کمک به جهش مسکن هستیم و شیوه نامه نیز ابلاع شده و فاز اول آن که پنج هزار مسکن است آغاز شده و این نهضت ادامه دارد و تا رفع مشکل مسکن محرومان ادامه خواهد داشت.

سردار زهرایی افزود: در استان فارس با پهناوری و گستردگی که دارد این موضوع اهمیت بیشتری دارد و باید همه نهادها و سازمان ها کمک کنند تا این مسکن محرومان به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: انشالله در آینده نیز مرحله جدیدی از کار را تعریف خواهیم کرد و تفاهم نامه ای با بهزیستی داشته باشیم.

کار جهادگران گره گشایی مشکلات است

سردار یداله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس نیز بیان داشت: این برنامه کلنگ زنی و آعاز عملیات مسکن ۳۲۰۸ مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس می باشد و از امروز این کار مقدس شروع خواهیم کرد تا گره ای از مشکلات نیازمندان را رفع کند.

فرمانده سپاه فجر گفت: نیروهای جهادی همه تلاششان این است که در هرجایی که لازم باشد و بتوانند کاری انجام بدهند ورود می کنند و با همه نهادهایی که مسیول هستند تعامل و هم افزایی می نمایند

سردار بوعلی با اشاره به اینکه ما در حوزه کمک به مددجویان تفاهم نامه های زیادی داریم و اقدامات مختلفی را انجام میدهیم گفت: و این مسکن نیز بخشی از فعالیت هاست و طرح هایی دیگری چون ایران مهربان، کمک به ایتام، اهدا بسته های معیشتی ، تامین جهیزیه و طرح کمک مومنانه از جمله آنهاست.

پایان پروژه مسکن در زمان مقرر و با رعایت مسائل مهندسی و فنی

اسماعیل قزل سفلی مسئول بسیج سازندگی استان فارس نیز در این همایش گفت: امیداوریم این پروژه بزرگ با همکاری بانک های عامل، کمیته امداد و بنیاد مسکن و خیرین گرامی و همه دستگاه ها و سازمان های مرتبط انشالله در زمان مقرر به پایان برسد.

وی گفت: این کار توسط گروه های جهادی و با لحاظ مسائل فنی انجام می شود.

قزل سفلی طرح مسکن محرومان را یک بخش از طرح جامع محرومیت زدایی بسیج عنوان کرد و گفت: آبرسانی، راه سازی، نوسازی مدارس، اشتغال زایی و راه اندازی کارگاه های تولیدی و … از دیگر برنامه های در این زمینه است و دیروز نیز از ۱۰۸۷ کارگاه تولیدی و اشتغال زایی و با مهیا کردن بیش از ۳ هزار فرصت شغلی، مورد بهره برداری قرار گرفت.

سپاه فجر پیشرو در کمک به محرومان

محمد بذر افشان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز گفت: چندین جلسه تخصصی  با بسیج سازندگی صورت گرفته و به دنبال اجرای مهندسی و دقیق و فنی آن هستیم و استان فارس جز استان های پیشرو در این طرح هستند و انصافا سپاه فجر همواره در کمک به محرومان نگاه ویژه داشته و انها نیز پیشرو بوده اند.

وی با اشاره به کمک های سپاه فجر به مدجویان گفت: بسیجیان حدود  سه میلیارد تومان در طرح ایران مهربان کمک رسانی کردنو و ۲۰ هزار حامی را برای کودکان ایتام جذب کردند که نشان از توجه ویژه آنها به محرومان است و این حرکت گروه های جهادی قابل تقدیر و تشکر است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 − 13 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تداوم روند افزایشی دما تاپایان هفته/ بارش باران در برخی استان‌ها

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، “کبری رفیعی” در خصوص آخرین ...