راهبرد بازار؛ ذخیره‌سازی‌ مناسب سیب‌زمینی مورد نیاز بازار در کشور

راهبرد بازار؛ ذخیره‌سازی‌ مناسب سیب‌زمینی مورد نیاز بازار در کشور

زمان انتشار : 1400/11/22 - 08:33

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «علیرضا مهاجر» در بازدید از سردخانه و انبارهای ذخیره‌ سیب‌زمینی، از ذخیره‌سازی بیش از ۴۰۰ هزار تن سیب‌زمینی باکیفیت در سردخانه‌ها و انبارهای همدان خبرداد و افزود: در حال حاضر علاوه بر همدان، در استان‌های اصفهان، اردبیل، کردستان و کرمانشاه که کشت سیب‌زمینی انجام می‌شود به مقدار مورد نیاز سیب‌زمینی ذخیره شده است.

وی بیان کرد: سیب‌زمینی ذخیره شده در کشور نه تنها برای مصرف کشور کافی است، بلکه زمینه صادرات آن نیز فراهم خواهد شد.

مهاجر همچنین با اشاره به آغاز برداشت سیب‌زمینی از جنوب کرمان، هرمزگان و بوشهر، خاطرنشان کرد: بازار سیب‌زمینی اشباع شده است و احتمال صادرات سیب‌زمینی مازاد وجود دارد.

به گفته وی، امیدواریم بتوانیم با کمک سیب‌زمینی‌کاران بسیار پیشرفته استان همدان و دیگر استان‌ها، بازار سیب‌زمینی را در تعادل نگه داریم.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، در رابطه با گرانی سیب‌زمینی در مقطعی کوتاه در کشور گفت: با توجه به وقوع سیل در استان‌های جنوبی، قیمت سیب‌زمینی در بازار با نوسان مواجه شد که در حال حاضر این مشکل رفع شده است.

وی افزود: در نظر داریم به منظور تسهیل در ارائه محصولات کشاورزی و کنترل قیمت‌ها، عرضه مستقیم محصولات کشاورزی را در بازارچه‌ها راه‌اندازی کنیم.

بنابر این گزارش، طرح سردخانه ۵۰۰۰ تنی با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی و اشتغال زایی برای ۱۰ نفر در شهرستان بهار با حضور مهاجر معاون وزیر و منصور رضوانی جلال رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و دیگر مسئولان استانی، افتتاح شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مدیرکل دفتر توسعه فناوری وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد ...