راهبرد بازار؛ دلار کانال عوض کرد/ واکنش بازار ارز به آخرین دور مذاکرات

راهبرد بازار؛ دلار کانال عوض کرد/ واکنش بازار ارز به آخرین دور مذاکرات

زمان انتشار : 1400/11/22 - 15:06

هفته سوم بهمن‌ماه برای بازار ارز، هفته پر نوسانی بود. درحالی که در آخرین روز معاملاتی هفته دوم بهمن‌ماه، دلار در محدوده ۲۷هزار و ۵۰۰تومان معامله می‌شد اما روز شنبه، با انتشار اخباری مربوط به احتمال لغو برخی تحریم‌های هسته‌ای توسط آمریکا، دلار آزاد ناگهان معاملات را از کف کانال ۲۷هزارتومان آغاز کرد و تا پایان روز به میانه کانال ۲۶هزارتومان رسید.

هر چند اخبار توافق موقت ایران و آمریکا تکذیب شد و خبری از لغو تحریم‌ها هم نبود، اما از آنجایی که معامله‌گران در بازار ارز به دستیابی ایران و غرب به یک توافق خوشبین بودند و این اخبار را مقدمه‌ اخبار مثبت دیگری قلمداد می‌کردند دلار در میانه کانال ۲۶هزارتومان باقی ماند اما در معاملات فردایی همان روز، با ۵۰۰تومان افزایش به ۲۷هزارتومان رسید.

روز یکشنبه و دوشنبه دلار در این محدوده باقی ماند، اما روز سه شنبه با شروع دور جدید مذاکرات که به عقیده بسیاری آخرین دور مذاکرات است و حصول توافق تا پایان سال، دلار با ۶۰۰تومان کاهش به ۲۶هزار و ۴۰۰تومان رسید و تا پایان هفته نیز دلار آزاد در این محدوده قیمتی باقی ماند. به این ترتیب دلار آزاد در هفته‌ای که گذشت، بازدهی منفی ۴.۱۵درصدی را ثبت کرد.

۲۲۳۲۲۵

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ بازار ارز هفته را کاهشی شروع کرد

«کامران سلطان‌زاده» امروز (شنبه)‌ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص وضعیت بازار ارز اظهارداشت: ...