راهبرد بازار؛ تفکیک آب شرب و کشاورزی در استان اردبیل عملیاتی می‌شود

راهبرد بازار؛ تفکیک آب شرب و کشاورزی در استان اردبیل عملیاتی می‌شود

زمان انتشار : 1400/11/22 - 23:38

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، علی حیدری اناری روز چهارشنبه در نشست با سرپرست فرمانداری بیله‌سوار اظهار کرد: با توجه به کاهش بارندگی‌ها از جمله کاهش ۲۳ درصدی بارش در سال زراعی جاری برنامه‌ریزی برای مدیریت کم آبی در استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه عملیات احداث سد بیله‌سوار جزء اولویت‌های کاری  امور آب استان است، بیان کرد: اقدامات لازم برای آماده‌سازی شبکه آبیاری و زهکشی مغان نیز جهت توزیع عادلانه آب برای بهره برداری مناسب کشاورزان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه سال‌های زیادی از تاسیس شبکه مغان سپری شده است و لازم است این شبکه تعمیر و بازسازی اساسی شود، اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل پیگیری‌های لازم برای تخصیص منابع مالی جهت انجام عملیات تعمیر، نگهداری و بازسازی این شبکه را بعمل آورده است.

 حیدری اناری با اشاره به لزوم احداث مخازن ذخیره در انتهای شبکه مغان به منظور توزیع عادلانه آب در بین بهره برداران خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

سرپرست فرمانداری بیله‌سوار هم در این دیدار گفت: به دلیل واقع شدن این شهرستان در انتهای شبکه آبیاری و زهکشی مغان انتظار داریم در خصوص توزیع عادلانه آب در طول شبکه توجه بیشتری شود تا کشاورزان منطقه دچار مشکل نشوند.

صاحبعلی اصغری افزود: بال وجود خشکسالی شدید در سالهای اخیر اقدامات موثری در خصوص بهره‌برداری از منابع آب منطقه به عمل آمده و کشاورزان هم باید در خصوص اصلاح الگوی مصرف و کشت توجه بیشتری داشته باشند.

شهرستان بیله سوار در شمال اردبیل قرار دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مدیرکل دفتر توسعه فناوری وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد ...