راهبرد بازار؛ امسال سه میلیون مودی جدید در کشور شناسایی شده است

راهبرد بازار؛ امسال سه میلیون مودی جدید در کشور شناسایی شده است

زمان انتشار : 1400/11/23 - 09:13

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، «داوود منظور» عصر پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی این تعداد مودی در حالی که هنوز ۱۱ ماه نیز از سال سپری نشده است تحول بزرگی برای جلوگیری از فرارهای مالیاتی است.

وی ادامه داد: در حالی امسال سه میلیون مودی جدید شناسایی شده که کل مودیان شناسایی شده کشور تا پایان سال گذشته ۶ میلیون نفر بودند و قطعا در سال آینده نیز مودیان جدید شناسایی خواهند شد بنابراین مودیان فعلی نگران اینکه مالیات آن ها افزایش پیدا می کند، نباشند چون قرار نیست آن ها سال آینده مالیاتی اضافه پرداخت کنند.

منظور با تاکید بر اینکه وصول مالیات تنها بر مبنای قانون صورت گرفته و هیچ کس نمی تواند یک ریال مالیات خارج از چارچوب تعیین شده اخذ کند، گفت: افزایش مالیاتی که قرار است سال آینده اتفاق بیفتد بین همه مودیان شناسایی شده تقسیم می شود که شامل سه میلیون مودی شناسایی شده سال جاری و مودیان شناسایی شده سال آینده هم خواهد شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه برنامه ریزی امسال برای وصول مالیات ۲۷۰ هزار میلیارد تومان بوده که بخش اعظمی از آن محقق شده است، گفت: این رقم برای سال آینده به ۴۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در بحث وصول مالیات بخش رسمی اقتصاد که شناسایی شده اند بیشتر تحت فشار بوده اند، خاطرنشان کرد: به صورت جدی روی جلوگیری از فرارهای مالیاتی تمرکز کرده ایم و همانگونه که عنوان شد امسال اقدامات بسیار خوبی برای شناسایی مودیان جدید و آن هایی که از پرداخت مالیات فراری بودند صورت گرفته است.

منظور در ادامه مالیات بر منازل خالی از سکنه، ویلا و خودروهای لوکس را پایه های مالیاتی جدید عنوان کرد و گفت: در سال جاری و با استفاده از بانک های اطلاعاتی موثق مانند وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی این منازل و خودروها شناسایی و اخذ مالیات از آن ها به زودی آغاز می شود.

این مقام مسئول در خصوص مالیات خودروهای لوکس یادآوری کرد: یکی از تکالیفی که در قانون بودجه امسال برعهده سازمان مالیاتی گذاشته شده این است که مالکانی که جمع ارزش خودروهای در اختیار خودشان و افراد تحت تکفل آنها بالغ بر یک میلیارد تومان باشد نسبت به مازاد این مبلغ به صورت پلکانی مشمول مالیات می‌شوند.

وی همچنین بار دیگر از همراهی ادارات مالیاتی و دارایی با واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: صاحبان این واحدها مطمئن باشند حمایت های لازم از آن ها با اقداماتی نظیر بخشودگی جرائم و تقسیط مالیات صورت خواهد گرفت.

منظور در پایان از فراهم شدن پرداخت مالیات به صورت الکترونیک خبر داد و گفت: با این روش از مراجعات و اتلاف وقت جلوگیری و افراد با صرف کمترین زمان امکان دسترسی به مالیات های پرداخت شده خود را خواهند داشت.

معاونان وزارت امور اقتصاد و دارایی امروز پنجشنبه برای افتتاح کارخانه فروآلیاژ اسلام آبادغرب به عنوان اولین سرمایه گذاری خارجی بخش صنعت استان کرمانشاه به این استان سفر کردند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 + 16 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ پیشنهاد اصناف درباره اخذ مالیات از تراکنش‌های بانکی/ درستی: صنوف نمی‌دانستند، دریافت مالیات جدید را عقب بیاندازید

مریم فکری: ایده جدید وزارت اقتصاد درباره اخذ مالیات از تراکنش‌های بانکی، این روزها موجی ...