راهبرد بازار؛ افت جزئی شاخص بورس در معاملات امروز

راهبرد بازار؛ افت جزئی شاخص بورس در معاملات امروز

زمان انتشار : 1400/11/23 - 13:56

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، در معاملات امروز بورس تهران بیش از ۶ میلیارد و ۵۷۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۱ هزار و ۴۹۸ میلیارد ریال و در بیش از ۳۵۶ هزار معامله داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۵۱ واحد افزایش به ۳۲۶ هزار و ۲۹۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳۲ واحد رشد به ۲۰۴ هزار و ۷۵۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول، یک‌هزار و ۳۱۵ واحد کاهش و شاخص بازار دوم، سه‌هزار و ۹۰۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۸۶۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۰۰ واحد توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۷۸ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی (حکشتی) با  ۲۹۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۱۳ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۲۴ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۳۳۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران‌خودرو (خودرو)،‌ پارس خودرو (خپارس)، سایپا (خساپا)،‌ پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان(شپنا) و ملی صنایع مس ایران (فملی) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۶۷۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۳ هزار و یک میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۲ واحد افزایش داشت و به ۱۷ هزار و ۵۶۷ واحد رسید.

همچنین در این بازار پنج‌میلیارد و ۴۶۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۰ هزار و ۸۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد. تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۴۰ هزار بود.

نمادهای پالایش نفت شیراز (شراز)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، توسعه معادن و فلزات (تجلی) و پویا زرکان آق دره (فزر) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین صنعتی مینو (غصینو) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ افت ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، معامله‌گران امروز در دو ...