راهبرد بازار؛ یکهزار و ۷۵۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه تولید برگشتند

راهبرد بازار؛ یکهزار و ۷۵۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه تولید برگشتند

زمان انتشار : 1400/11/23 - 14:36

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا علی رسولیان روز شنبه در نشست تخصصی حوزه صنعت و شهرک‌های صنعتی لالی، اندیکا، مسجدسلیمان و هفتکل در محل پالایشگاه مسجد سلیمان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۱۰۴ واحد تولیدی راکد در خوزستان به چرخه تولید برگشتند.

وی گفت: وزیر صمت تاکید دارند که مسایل مربوط به تولید و صنعت خوزستان به طور جدی بررسی، و برای طرح آمایش صنایع اطلاعات لازم از این استان جمع آوری شود.

رسولیان با بیان اینکه نگاه وزارت صمت نگاه جدی به بحث آمایش صنایع است، افزود: بر اساس طرح آمایش که از سوی این وزراتخانه در استان‌ها در حال اجراست تسهیلات به استان‌ها پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: طرح آمایشی صنایع را امسال شروع کردیم و کل واحدهای راکد کشور شناسایی شده ، که این واحدها ۶۰ مشکل دارند.

وی گفت: بحث بهبود فضای کسب و کار و حذف کاغذبازی اداری و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان از دیگر مواردی است که برای وزارتخانه صمت اهمیت دارد.

وی افزود: در خراسان رضوی بنگاه‌های بزرگ برای ایجاد بنگاه‌های کوچک در روستاها ورود کرده‌اند که می‌توان از این ظرفیت در خوزستان هم استفاده کرد.

وی ادامه داد: زمانی مسجد سلیمان درآمد و نیاز دولت را تامین می کرد اما متا سفانه مردم این شهرستان منافعی از این سرمایه نداشتند.

رسولیان افزود: بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و توانمند می‌توانند به مردم مسیر تولید و اشتغال را نشان دهند. با مدرن کردن مهارت‌ها و یا توانمند سازی مردم مناطق محروم می‌توان اشتغالزایی را توسعه داد.

وی با بیان اینکه در قالب مسوولیت‌های اجتماعی در مهارت آموزی مردم می‌توانیم ورود کنیم گفت: ایجاد پتروپالایش را در شهرستان مسجد سلیمان پیگیری خواهیم کرد.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه ۳۸ درصد صنایع کشور در خوزستان است ادامه داد: متاسفانه در تامین مالی این صنایع موفق نبوده‌ایم.

وی افزود: در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی توافق کردیم که  برای واحدهای کوچک از محل صندوق‌های کوچک تسهیلاتی با شرایط راحت تر پرداخت شود تا در دریافت نقدینگی مشکلات کم شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه در سفری ۲ روزه به خوزستان وارد اهواز شد.

بازدید از واحدهای صنعتی ، بررسی مشکلات آنها و افتتاح‌ چند طرح از برنامه‌های سفر معاون وزیر صمت به خوزستان است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

10 − سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ کوییک ۲۱۲ میلیون تومان شد/ آخرین قیمت تیبا، سمند و پژو

قیمت خودرو صفر داخلی در روز یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و ...