راهبرد بازار؛ هدفگذاری تولید ۱۳۰ هزار تن میگو در سال ۱۴۰۴

راهبرد بازار؛ هدفگذاری تولید ۱۳۰ هزار تن میگو در سال ۱۴۰۴

زمان انتشار : 1400/11/24 - 23:56

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «مرتضی افراسیابی» اظهار داشت: برای افزایش تقریبا ۲ برابری تولید میگو، الزامات آن از جمله سرمایه در گردش، احداث سایت‌ها و مزارع جدید، اعتبارات عمرانی و توسعه مکانیزاسیون پیش‌بینی شده است.

 سرپرست معاونت توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران، افزایش بهره‌وری و راندمان تولید را از برنامه‌های سازمان شیلات ایران برای دستیابی به تولید ۱۳۰ هزار تنی میگو در سال ۱۴۰۴ عنوان کرد.

وی افزود: راندمان تولید میگو در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، گلستان و خوزستان باید به آرامی افزایش یابد تا با مشکل بیماری مواجه نشویم.

افراسیابی با بیان این‌که ۶۰ تا ۶۵ درصد هزینه‌های بخش آبزی‌پروری و میگو به تامین خوراک اختصاص دارد، تصریح کرد: تامین نهاده‌های آبزی‌پروری از چالش‌های پیش روی این صنعت است، زیرا تولید کنندگان این حوزه، نهاده‌ها را با ارز آزاد تهیه می‌کنند و همین امر هزینه تولید و قیمت مصرف را افزایش می‌دهد.

وی به تولید بچه میگو نیز به عنوان یکی دیگر از نهاده‌های تولید اشاره کرد و اظهار داشت: تولید و تامین بچه میگو با توجه به هدفگذاری که برای سال ۱۴۰۴ شده باید افزایش پیدا کند.

سرپرست معاونت توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران ادامه داد: برای سال آینده تولید ۷۰ هزار تن میگو پیش‌بینی شده که برای این منظور ۶ میلیارد قطعه بچه میگو نیاز است.

وی درباره ظرفیت‌های تولید این محصول در کشور گفت: در استان بوشهر ۱۱ مجتمع تولید میگو داریم که ۱۰۰ درصد آن ها فعالند.

افراسیابی اضافه کرد: استان‌های هرمزگان دارای ۲۳ مجتمع، سیستان و بلوچستان ۲ مجتمع، گلستان و خوزستان هر کدام دارای یک مجتمع تولید میگو هستند.

وی بر هدایت سرمایه‌گذاری‌ها در بخش آبزی‌پروری و تولید میگو تاکید کرد و گفت: در برخی از این استان‌ها ظرفیت‌های نیمه خالی در مجتمع‌های تولیدی و ظرفیت‌های احداث استخر میگو وجود دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

14 − 11 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ هیچ پولی به شرکت واردکننده نهاده داده نشده است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، «عباس عسکرزاده» در میزگرد اقتصادی ...