راهبرد بازار؛ طرح نهضت ملی مسکن اقدام ارزنده دولت برای خانه‌دار کردن مردم است

راهبرد بازار؛ طرح نهضت ملی مسکن اقدام ارزنده دولت برای خانه‌دار کردن مردم است

زمان انتشار : 1400/11/25 - 02:51

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا؛ «بهمن امیری‌مقدم» روز یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه با حضور وزیر راه و شهرسازی در سرسرای اجتماعات فرودگاه کرمانشاه با بیان این‌که ما برای ساخت حدود ۱۱۶ هزار واحد مسکونی در استان به ۲ هزار و ۵۸۷ هکتار زمین نیاز داریم  افزود: برای ساخت واحدهای مسکونی تا ۲ سال آینده، حدود هزار هکتار زمین را تامین کرده‌ایم که موانع آن‌ها در حال برطرف‌شدن است و امیدوارم به‌زودی در اختیار طرح نهضت ملی مسئول قرار گیرد.

وی با بیان این‌که سالانه باید حدود ۳۰ هزار واحد مسکن تحویل مردم دهیم، گفت: در ادامه مسیر و مابقی زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن در استان را تامین خواهیم کرد که در این راستا در اختیار گرفتن اراضی دولتی هم پیگیری خواهد شد.

او با تاکید بر ضرورت نوسازی بافت‌های فرسوده استان به‌ویژه شهر کرمانشاه گفت: این موضوع وظیفه همه دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه است.

استاندار کرمانشاه بر ضرورت به‌کارگیری پیمان‌کارهای بومی ساخت واحدهای مسکونی تاکید و اظهار کرد: باید تولیدات استان را هم به سمت طرح نهضت ملی مسکن سوق دهیم که بتوانیم هم‌زمان با ساخت مسکن، حمایتی ویژه هم از تولیدات استان داشته‌باشیم.
او از وزیر راه و شهرسازی نیز درخواست کرد که پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن را به‌صورت کامل تحویل مردم دهند و تمام زیرساخت‌های آن پیش‌از تحویل به مردم کاملاً ساخته‌شده باشد تا مردم در همان ابتدای اسکان دیگر دغدغه‌ای درباره زیرساخت‌های آموزشی، فرهنگی، درمانی و امنیتی نداشته باشند.

امیری‌مقدم گفت: برای همه مسئولان استان لذتی بالاتر از این نیست که مردم بی‌مسکن را خانه‌دار شوند و ما دراین‌راستا تمام توان خود را بکار خواهیم گرفت.

وزیر راه و شهرسازی برای حضور در مراسم عملیات اجرایی ۱۸ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن صبح امروز یکشنبه به استان کرمانشاه سفر کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 − 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ دعوت از شرکت‌های دانش بنیان فعال در صنعت فرودگاهی/ بدقولی غرب در تامین نیازهای فرودگاهی ایران

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها ...