راهبرد بازار؛ پرداخت بیش از ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران

راهبرد بازار؛ پرداخت بیش از ۴۲ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران

زمان انتشار : 1400/11/25 - 05:56

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «حبیب جهانساز» با اشاره به ایجاد خط اعتباری مکانیزاسیون برای توسعه صنعت چای در کشور، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش و خرید ماشین‌آلات کشاورزی پرداخت‌ شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات سرمایه در گردش برای هر هکتار از باغات چای ۴ میلیون تومان است، افزود: صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور این تسهیلات را با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت یک ساله پرداخت کرده است.

جهانساز با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت برای خرید ماشین‌آلات مورد نیاز چای‌کاران، گفت: تسهیلات مکانیزاسیون برای دستگاه‌های ویژه هرس، شخم، برگ چین، حمل‌ونقل، انواع هرس‌های کف بر و احیای باغات پرداخت می‌شود.

به گفته وی، ۸۰ درصد هزینه خرید ماشین‌آلات این حوزه برای چای‌کاران با تسهیلات پرداخت می‌شود.

این مسئول درباره پرداخت تسهیلات به کارخانه‌داران این صنعت، گفت: تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۷ درصد برای بهداشتی کردن کارخانه‌های چای پرداخت می‌شود.

رییس سازمان چای کشور با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاه ماشین‌آلات کشاورزی حوزه چای در دهه مبارک فجر امسال، تصریح کرد: چای‌کاران می‌توانستند با شرایط ویژه در این نمایشگاه، ماشین‌آلات موردنیاز خود را با ۱۰ درصد تخفیف تهیه کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ برنج پاکستانی جای برنج ایرانی را گرفت/ برنج کیلویی ۱۸۰ هزار تومان واقعیت دارد؟

بهمن ماه سال گذشته بود که با افزایش شدید قیمت برنج، وزارت جهاد کشاورزی قیمت ...