راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی به مقام شامخ شهدای ارومیه ادای احترام کرد

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی به مقام شامخ شهدای ارومیه ادای احترام کرد

زمان انتشار : 1400/11/25 - 08:57

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد بعد از قرائت فاتحه بر مزار شهدای ارومیه با عطرافشانی و نثار گل با اهداف بلند شهدا تجدید میثاق کرد.

وزیر جهاد کشاورزی بامداد امروز، دوشنبه به منظور بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی به ویژه سیب درختی با استقبال استاندار و جمعی از مسوولان آذربایجان غربی از طریق فرودگاه بین المللی شهید باکری وارد ارومیه شد.

بازدید از چند واحد تولیدی اعم از واحد سورت و بسته بندی و سردخانه نگهداری میوه، شرکت رویان پژوهش، کارخانه فرآوری و بسته بندی عسل ، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی بخش کشاورزی در شهرستان ارومیه، شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی با حضور استاندار و اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با محوریت سیب درختی، از برنامه‌های سفر یکروزه وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به استان خواهد بود.

آذربایجان غربی دارای یک میلیون هکتار اراضی قابل کشت است که ۸۰۰ هزار هکتار آن سالانه زیر کشت انواع محصولات کشاورزی قرار می گیرد.

سیب درختی با تولید ۱.۲ میلیون تن عمده ترین محصول باغی و چغندر قند با تولید سالانه بین یک تا ۱.۸ میلیون تن مهمترین محصول زراعی این منطقه است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛  ارسال بیش از دو میلیون تن کالای اساسی به ۱۳۰۰ مرکز ذخیره‌سازی

  به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از شرکت ...