۱۰ ماشین گران قیمت جهان

شما هم دلتان می خواهد بدانید گران ترین ماشین جهان چه ماشینی است و چه شکلی است؟ همان‌طور که بسیاری از عاشقان خودرو می‌دانند، برخی از محصولات لوکس و فوق‌العاده‌ گران‌قیمت دارای ویژگی‌های خاصی هستند و دستاوردهایی پیشگامانه‌ از تکنولوژی و هنر در تولیدشان به کار رفته‌اند.

تجمل و شکوهی که در این خودروهای لوکس وجود دارد، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. البته، نباید انتظار داشت بتوان نمونه‌هایی از این خودروها را در هر گوشه و کناری مشاهده کرد. این خودروها آن‌چنان گران‌قیمت هستند که فقط تعداد اندکی از مشتریان ثروتمند می‌توانند آن‌ها را خریداری کنند.

با این حال، حداقل می‌توانیم آن‌ها را در رویاهای‌مان داشته باشیم. در این مقاله، به فهرستی از ۱۰ گران ترین ماشین جهاناشاره می‌کنیم. البته، در این فهرست فقط خودروهایی را نام می‌بریم که دارای مجوز تردد در خیابان‌ها هستند. بنابراین، در ادامه از ۱۰ گران ترین ماشین جهان پرده‌برداری می‌کنیم.

گران ترین ماشین جهان

۱۰. لامبورگینی سنتناریو LP 770-4

اولین مورد از فهرست گران ترین ماشین جهان لامبورگینی سنتناریو LP 770-4 است که به مناسبت صدمین سالگرد تولد موسس این شرکت، فروچو لامبورگینی، تولید شد.

این گاو وحشی دارای موتور ۶.۵ لیتری وی‌شکل با ۱۲ سیلندر است که دور موتور آن به ۸۶۰۰ دور بر دقیقه می‌رسد و ۷۷۰ اسب بخار قدرت دارد. سرعت این خودرو تنها ظرف ۲.۸ ثانیه به حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، و بالاترین سرعت آن نیز حدود ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

میزان کارآمدی آیرودینامیکی لامبورگینی سنتناریو حدود ۲ برابر لامبورگینی آونتادور است.

قیمت: ۱.۹ میلیون دلار

۹. کوئنیگزگ رگرا
گران ترین ماشین جهان

کوئنیگزگ رگرا یک خودروی اسپرت هیبریدی است که توسط سازندگان سوئدی تولید شده است. این خودرو دارای یک موتور ۵.۰ لیتری تویین توربوی وی‌شکل ۸ سیلندری است. در این خودرو یک باتری ۴.۵ کیلو وات ساعتی نصب شده است و قدرت این خودرو تا ۱۵۰۰ اسب بخار می‌رسد.

کوئنیگزگ رگرا ظرف ۲.۸ ثانیه می‌تواند به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد، و بعد از ۱۰.۹ ثانیه نیز از سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت تجاوز می‌کند. حداکثر سرعت این خودرو ۳۹۹ کیلومتر بر ساعت است.

قیمت: ۲ میلیون دلار

۸. کوئنیگزگ وان:۱
گران ترین ماشین جهان

شاهکار دیگری از این شرکت خودروساز سوئدی، یک مگاخودرو، ۱۳۴۰ اسب بخار قدرت دارد و بالاترین سرعت آن به ۴۳۹ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

این خودرو دارای تولید محدود است و تنها ۶ نمونه از آن تاکنون ساخته شده است. نسبت توان این خودرو به وزن آن یک به یک (۱:۱) است. کوئنیگزگ وان:۱ به سبک خودروهای فرمول یک و به شکل لانه زنبوری طراحی شده است.

قیمت: ۲ میلیون دلار

۷. بوگاتی شیرون
گران ترین ماشین جهان

این خودرو مدل به روز شده‌ی نمونه‌ی قدیمی‌ شیرون است – ولی عملکرد این مدل بسیار قدرتمندتر است. بوگاتی شیرون دارای یک موتور ۸.۰ لیتری دبلیو ۱۶ است که قدرت آن به ۱۵۰۰ اسب بخار می‌رسد و دارای گشتاور نیرویی معادل ۱۱۸۰ پوند فوت است.

این خودرو ظرف ۲.۵۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن حدود ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

قیمت:‌ ۲.۵ میلیون دلار

۶. فراری F60 America
گران ترین ماشین جهان

این خودرو به مناسبت شصتمین سال حضور فراری در آمریکای شمالی تولید و معرفی شد. از این خودروی جذاب و دلربا که به سبک مدل‌ کلاسیک مسابقه‌ای طراحی شده، تنها ۱۰ نمونه تولید شده است.

فراری F60 America دارای موتور ۶.۰ لیتری وی‌شکل با ۱۲ سیلندر  است که حداکثر قدرت آن به ۷۴۰ اسب بخار می‌رسد و ظرف ۳.۱ ثانیه از سرعت ۱۰۰ کیلومتر به ساعت عبور می‌کند.

قیمت: ۲.۵ میلیون دلار

۵. پاگانی هوایرا ‌‌BC
گران ترین ماشین جهان

این خودرو که نام خدای بادها (در فرهنگ اینکاها) را بر روی آن گذاشته‌اند، در برنامه‌ی تلویزیونی تخت گاز به عنوان سریع‌ترین خودروی تاریخ شناخته شد. این خودرو که دارای نیروی آیرودینامیکی رو به پایین است تا ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت سرعت می‌گیرد.

پاگانی هوایرا خودروی بسیار سبکی است و در ساخت از فیبرهای کربن استفاده شده است تا هم وزن آن کم‌تر شود و هم بر زیبایی‌های افزوده شود. تنها ۲۰ گونه از این خودرو تاکنون تولید شده است.

قیمت: ۲.۶ میلیون دلار

۴. بوگاتی ویرون با تیونینگ منصوری

این خودرو نه تنها به عنوان یکی از سریع‌ترین‌ها بلکه به عنوان یکی از گران ترین ماشین جهان به شمار می‌رود. این نوع خاصبوگاتی ویرون با قدرت ۱۲۰۰ اسب بخار توسط شرکت تیونینگ خودروی منصوری ساخته شده است.

بدنه‌ی آن از جنس فیبر کربن است که باله‌ی جدیدی روی آن نصب شده و دارای کابین ضد ضربه است. هم‌چنین، طراحی داخل خودرو و چراغ‌های ال‌ای‌دی آن نیز جدید شده‌اند.

بالاترین سرعت این خودرو تقریبا ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت است.

قیمت: ۳.۴ میلیون دلار

۳. لیکان هایپراسپورت از شرکت دابلیو موتورز
گران ترین ماشین جهان

از این خودروی فوق‌العاده زیبا در فیلم سینمایی سریع و خشمگین ۷ استفاده شد؛ در این فیلم، این خودرو قیمتی از بالای برج به پایین سقوط کرد. لیکان هایپراسپورت که ساخت شرکت دابلیو موتوررز کشور لبنان است دارای چراغ‌های جلوی مزین به جواهر، در قیچی‌وار، و به طور کلی، کیفیتی عجیب و غریب است.

لیکان هایپراسپورت دارای موتور ۳.۷ لیتری، با حداکثر قدرت ۷۷۰ اسب بخار و نیروی گشتاوری معادل ۱۰ پوند فوت است. این خودرو ظرف ۲.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. بالاترین سرعت این خودرو حدود ۳۸۶ کیلومتر بر ساعت است.

قیمت: ۳.۴ میلون دلار

۲. لامبورگینی وننو
گران ترین ماشین جهان

این خودرو به مناسب ۵۰ سالگی شرکت خودروسازی لامبورگینی تولید شد. لامبورگینی وننو یک خودروی مرگبار و سمی است- دست‌کم طبق مشخصات این خودرو موید همین مسئله هستند.

این خودرو دارای طراحی خیره‌کننده‌ای که به خوبی به ویژگی‌های بهینه‌ی آن منطبق شده است. لامبورگینی وننو دارای یک موتور ۶.۵ لیتری V12 با قدرت ۷۴۰ اسب بخار و نیروی گشتاوری معادل ۵۰۷ پوند فوت است و دور موتور آن به ۸۶۰۰ دور بر دقیقه می‌رسد. این خودرو می‌تواند در ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

قیمت: ۴.۵ میلیون دلار

۱. کوئنیگزگ سی‌سی‌ایکس‌آر ترویتا
گران ترین ماشین جهان

یکی دیگر از شاهکارهای خودروساز سوئدی، کوئنیگزگ سی‌سی‌ایکس‌آر ترویتا است؛ این خودرو گران ترین ماشین جهان است که می‌توان آن را به طور قانونی در جاده‌ها به حرکت در آورد. بدنه‌ی این خودرو تماما از الیاف کربن الماسی تولید شده است؛ در ساخت بدنه‌ی این خودرو پودر الماس را داخل فیبرهای کربن اشباع کرده‌اند.

این خودرو دارای موتور ۴.۸ لیتری با شارژ دوگانه‌ی V8 در پایین آن است. قدرت این موتور حدود ۱۰۰۴ اسب بخار و نیروی گشتاور آن معادل ۷۹۷ پوند فوت است. تولید این خودرو هم‌چنان محدود مانده است و تنها ۳ مورد از آن تاکنون ساخته شده است.

قیمت: ۴.۸ میلیون دلار

این خودروها واقعا می‌توانند هر آدمی را اغوا کنند. در واقع، هیچ کس نمی‌تواند از این موجودات وحشی چشم بردارد.

منبع: مجله کسب و کار بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا