راهبرد بازار؛ واریز ۵ هزار میلیارد به حساب بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام اینکه امروز ۵۰۰۰ میلیارد تومان به حساب بازنشستگان به عنوان هم‌ترازی واریز می‌شود، گفت: بازار ارز نسبتا به ثبات رسیده است و دولت نیز با همه سختی‌ها شوک بزرگی که به اقتصاد وارد شد را مهار کرد و واقعیت این است که رشد فزاینده قیمت‌ها را باد پایین نیاورد بلکه اقداماتی از سوی دولت انجام شد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از ایسنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام اینکه امروز ۵۰۰۰ میلیارد تومان به حساب بازنشستگان به عنوان هم‌ترازی واریز می‌شود، گفت: بازار ارز نسبتا به ثبات رسیده است و دولت نیز با همه سختی‌ها شوک بزرگی که به اقتصاد وارد شد را مهار کرد و واقعیت این است که رشد فزاینده قیمت‌ها را باد پایین نیاورد بلکه اقداماتی از سوی دولت انجام شد.

محمد باقر نوبخت امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح ۸.۵ کیلومتر از نیمه سرقی خط هفت مترو ضمن تشکر از مدیریت شهری بابت گسترش شبکه مترو  گفت: برخلاف آنچه در فضای مجازی منعکس شده و عموما دروغ بی اساس است، در حال رسیدگی به مسائل واقعی کشور هستیم و برای عرضه کارهایمان نیز تلاش می‌کنیم.

وی با بیان این که در حال حاضر در شرایط کاملا متفاوت با گذشته هستیم؛ به گونه‌ای که اگر در برخی از کشورها تحریم‌ها باعث ایجاد سیاست نفت در برابر غذا شده، این تحریم‌ها حتی سبب شده که این موضوع از ملت ما دریغ شود و ما به غذا و دارو براساس این سیاست‌های تحریمی دسترسی نداریم و شاید بگویند سیاست‌های بشردوستانه با تحریم این دو موضوع مقابله می‌کند اما پاسخ ما این است که ما با کدام سیستم بانکی می‌توانیم موضوع غذا و دارو را حل کنیم.

نوبخت با بیان اینکه ما در شدیدترین تحریم‌های تاریخ معاصر قرار داریم و از سال گذشته اولین شوک ناشی از این تحریم‌ها به جامعه وارد شد که نتیجه آن صف کشیدن مردم در بازارهای ارز و قد کشیدن ارزهای خارجی در برابر ریال بود، گفت: با فاصله یک سال توانستیم با مدیریت و آرامش این تکانه‌ها را برطرف کنیم و بازار ارز نسبتا به ثبات رسیده است. دولت نیز با همه سختی‌ها شوک بزرگی که به اقتصاد وارد شد را مهار کرد و واقعیت این است که رشد فزاینده قیمت‌ها را باد پایین نیاورد بلکه اقداماتی از سوی دولت انجام شد.

وی با بیان این که بودجه امسال از ۴۴۰ هزار میلیارد تومان به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است که در بخش منابع و مصارف ۶۲ هزار میلیارد تومان کاهش داشته‌ایم، گفت: البته هزینه‌های جاری و آنچه مربوط به مردم است بدون کوچکترین وقفه در حال انجام است.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پرداخت حقوق، یارانه و دستمزد در موعد مقرر گفت: ۵۰۰۰ میلیارد تومان بین بازنشستگان به عنوان هم‌ترازی بازنشستگان پرداخت خواهیم کرد و ۶۵۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگی به حساب بازنشستگان واریز می‌شود که ان‌شاءالله امروز این مبلغ به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد و با همه کمبودها و سختی‌ها دولت منابع را تامین خواهد کرد.

وی با بیان این که منابع عمرانی نسبت به سال‌های قبل محدودتر شده است، گفت: سال گذشته این اعتبارت ۵۴ هزار میلیارد تومان بود و حالا به ۴۳ هزار میلیارد تومان محدود شده است اما همین اعتبارات محدود را نیز با اولویت توزیع خواهیم کرد و اولویت‌ها نیز براساس سیاست‌های ابلاغی و مبتنی بر توسعه شبکه حمل و نقل ریلی خواهد بود.

نوبخت با اشاره به بهره‌برداری چند خط راه آهن از جمله اتصال خط میانه به تبریز و چهارمحال و بختیاری به اصفهان که در هفته‌های گذشته به بهره برداری رسید، گفت: بهره برداری از ایستگاه چابهار تا زاهدان تا پایان سال آینده قابل بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه سیاست دولت توسعه حمل و نقل ریلی است، گفت: با گسترش شبکه ریلی نیازمند واگن و لکوموتیو بیشتری هستیم که بر همین اساس ظرف همین هفته اعضای شورا و مدیران شهرداری را دعوت می‌کنیم تا نسبت به بررسی مشکلات آنها اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا