راهبرد بازار؛ شاخص بورس مثبت شد – ایرنا

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، در ادامه معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از هفت میلیارد و ۶۸۶میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۰ هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال و در بیش از ۴۹۲هزار و ۱۳۵ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران بیش از سه میلیارد و ۸۰۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۴ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال و در ۲۸۳ هزار و ۲۶۰ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه ‌هزار و ۱۵۱ واحد افزایش به ۳۳۳ هزار و ۹۵۰ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک هزار و ۹۷۳ واحد رشد به ۲۰۹‌هزار و ۱۵۶ واحد رسید.

شاخص بازار اول، یک ‌هزار و ۶۶۶ واحد کاهش و شاخص بازار دوم، پنج هزارو ۸۸۷ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین همه نمادها، پتروشیمی پارس (پارس) با ۷۰۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۴۵۰ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۳۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۸۷ واحد، ایران خودرو (خودرو ) با ۱۸۸ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۰۶ واحد و لابراتور داروسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۱۰۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۰۰ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۱۱ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۰۱ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۷۵ واحد، پتروشیمی غدیر (شغدیر) با ۷۳ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۷۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶۷ واحد و پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۵۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران‌خودرو (خودرو)،‌ گروه دارویی برکت (برکت)، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، پالایش نفت تهران (شتران) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۰۱ میلیون و ۴۴۷ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۸۰۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۳۰ واحد افزایش داشت و به ۱۷ هزار و ۶۷۲ واحد رسید.

در این بازار سه میلیارد و ۸۸۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۱۶ هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال دادو ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۰۸ هزار و ۸۷۵ نوبت بود.

ارزش معاملات عملیات بازار باز در فرابورس هم به بیش از ۱۶۶۷ هزار میلیارد ریال رسید.

نمادهای نفت ایرانول (شرانل)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و بیمه سامان (بساما) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، قند شیروان قوچان و بجنورد (قشیر)، اعتباری ملل (وملل)، تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و پلیمر آریا ساسول (آریا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا