تولید ۷۵ درصد بنزین کشور با استاندارد یورو

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی با اشاره به اینکه در آغاز کار دولت تدبیر و امید حتی یک لیتر بنزین یورو در کشور تولید نمی‌شد، گفت: اکنون ۹۰ میلیون لیتر از ۱۲۰ میلیون لیتر بنزین کشور با بالاترین استانداردهای بین‌المللی (یورو) تولید می‌شود.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از عصرایران، علیرضا صادق آبادی امروز سه شنبه در چهارمین همایش مسوولیت‌های اجتماعی در صنعت نفت ادامه داد: میزان تولید بنزین باکیفیت در آعاز دولت تدبیر و امید صفر بود که این رقم در سال ۹۶ به ۲۸ میلیون لیتر در روز رسید.

وی افزود: در سال ۹۷ با بهره‌برداری از ۳ طرح پالایشی میزان تولید ینزین یورو به ۹۰ میلیون لیتر در روز بالغ شد. این طرح ها شامل تولید ۴۵ میلیون لیتر بنزین با کیفیت در پالایشگاه ستاره خلیج فارس، ۱۲ میلیون لیتر در پالایشگاه بندرعباس و سه میلیون لیتر در پالایگاه تبریز است.

به گفته معاون وزیر نفت، اکنون ۹۰ میلیون لیتر از ۱۲۰ میلیون لیتر تولید شده در کشور با کیفیت بالا تولید و عرضه می‌شود.

وی با یادآوری اینکه در سال های ۹۰ و ۹۱ روزهای زیادی به دلیل آلودگی هوا کشور تعطیل می‌شد، ادامه داد: اگر چه نمی‌توان هزینه صدماتی که به دلیل آلودگی هوا بر سلامتی افراد تحمیل شده را محاسبه کرد اما با توجه به تولید ناخالص داخلی کشور که ۴۰۰ میلیارد دلار در سال است، هر روز تعطیلی به معنای خسارتی یک میلیاردی در کشور خواهد بود.

صادق آبادی تاکید کرد: سال گذشته حتی یک روز تعطیلی به دلیل بنزین نداشتیم.

وی به تولید ۵۰ میلیون لیتر نفت گاز یورو ۴ و ۵ در کشور اشاره کرد و گفت: گوگرد این محصول بین ۱۰ تا ۵۰ پی پی ام است و با بهره برداری از طرح توسعه پالایشگاه اصفهان، ۲۰ میلیون لیتر نفت گاز یورو به تولید کشور افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران با شاره به اینکه در بعد مسوولیت‌های اجتماعی مهمترین ویژگی این است که در هر شرایطی آمادگی خدمت رسانی وجود داشته باشد، افزود: صنعت نفت ثابت کرده که در زلزله و یا سیل بالاترین میزان امادگی را دارد.

وی ضریب آمادگی جایگاه های سوخت در زمان سیل را ۹۹.۹۹ درصد اعلام کرد و گفت: از ۳۶۰۰ جایگاه در کشور، در کل ۵ جایگاه چند ساعت تعطیلی داشتند. این آمار اطمینان خاطری ایجاد کرد که مجموعه پالایش و پخش در زنجیره تولید و انتقال آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا