راهبرد بازار؛ افزایش ۳ برابری روزهای پاک

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تهران از افزایش ۳ برابری روزهای با هوای پاک این استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش اخبار خوب به نقل از مهر، کیومرث کلانتری ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاح ایستگاه سنجش آلودگی هوای دماوند طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: در هفته دولت ۴ واحد تصفیه خانه کشتارگاه دماوند، تصفیه خانه ۲ واحد گاوداری و یک تصفیه خانه یک واحد صنعتی غذایی افتتاح شد.

وی افزود: در هفته دولت ۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در قرچک و دماوند با ۶ میلیارد تومان اعتبار و بودجه دولتی به بهره برداری رسید.

مدیرکل حفاظت از محبط زیست استان تهران از افتتاح یک پاسگاه محیط بانی در پارک ملی «خجیر» خبر داد و افزود: ۶ دستگاه خودرو عملیاتی در این هفته تحویل یگان حفاظت شد و در این هفته پایش های محیط زیستی را افزایش داده و یگان حفاظت را تقویت کردیم.

کلانتری افزود: روزهای آلودگی هوا در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۵۰ درصد کاهش یافته و روزهای پاک افزایش یافت، در همین سال ۹۸ روزهای پاک ما نسبت به سال ۹۷ افزایش ۳ برابری داشت و از ۸ روز به ۲۵ روز رسید و علت آن مشخص بودن تکلیف دستگاه ها طبق قانون هوای پاک است.

وی ادامه داد: افزایش طرح های ترافیکی و مراکز معاینه فنی نیز در کاهش آلودگی هوا موثر بود و البته وضعیت جدی مناسبی نیز داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا