راهبرد بازار؛ زلزله ۴.۱ ریشتری آلاشت خسارتی نداشت

راهبرد بازار؛ زلزله ۴.۱ ریشتری آلاشت خسارتی نداشت

زمان انتشار : 1400/12/20 - 06:25

عین الله طالبی اتویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تیم های بحران و هلال احمر شهرستان سوادکوه بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه به آلاشت اعزام شدند و طبق گزارشی که این تیم ها و مسئولان شهر آلاشت دریافت کرده ایم خوشبختانه خسارتی از نظر تخریب خانه ها ، رانش راه ها و تخریب سازه های نداشته ایم.

وی گفت : هر چند شدت زمین لرزه نسبتا بالا بود ، ولی آلاشت در منطقه کوهستانی و صخره ای واقع است و همین وضعیت باعث شده تا از بروز خسارت جلوگیری شود .

فرماندار سوادکوه گفت : آلاشت یک نقطه شهری و بیش از ۱۵ روستا دارد که حدود چهار هزار نفر جمعیت در آنها ساکن هستند ولی با توجه به خوش نشین بودن بیشتر روستاها ، در فصول سرد سال خالی از سکنه هستند به طوری که در این زمان برای جلوگیری از سرقت ، راه های منتهی به این روستاها را می بندیم .

آلاشت ، زیراب ، پلسفید از شهرهای شهرستان سوادکوه در استان مازندران به شمار می روند .

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۶ و ۲۸ دقیقه و ۳۱ ثانیه امروز (پنجشنبه) آلاشت در استان مازندران را لرزاند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت ۳۵.۹۸ عرض شمالی و ۵۲.۸۹ طول شرقی ثبت شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 6 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تغذیه انگلی دلالان مسکن از تورم انتظاری؛ صنف مشاوران املاک ضرورت کارکردی‌اش را از دست داده است؟

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از رو زجمعه ایرنا روزنامه ایران در ...