راهبرد بازار؛ توکلی: منشا مفاسد امروز تعارض منافع است

راهبرد بازار؛ توکلی: منشا مفاسد امروز تعارض منافع است

زمان انتشار : 1400/12/20 - 07:07

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، «احمد توکلی» در همایش «مقابله با فساد» اظهار داشت: منشأ مفاسد و ظلم هایی که امروز در کشور وجود دارد، تعارض منافع است؛ زیرا برخی انتصابات بر اساس سلایق شخصی، فامیلی و قومی صورت گرفته است.

وی افزود: در اقتصاد سیاسی هم این موضوع صدق می‌کند برای مثال استفاده از منافع عمومی در راستای استفاده از منافع خصوصی است و این اتفاق باعث به وجود آمدن تعارض منافع می شود.

رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت، تصریح کرد: باید اقداماتی انجام شود که تعارض منافع در کشور به وجود نیاید مثلا در مجلس هشتم دولت لایحه ای با عنوان مناطق آزاد به مجلس آورد که در آن لایحه هفت منطقه مشخص شده بود اما متاسفانه در بررسی این لایحه در کمیسیون این مناطق به ۱۰۱ منطقه رسید که بنده با برخی افراد مانع از تصویب آن شدیم زیرا این اتفاق به مثابه تعارض منافع بود.

وی با بیان اینکه یک وزیر حق ندارد در کسوت مدیریت خود از فامیل‌های خود استفاده کند، بیان داشت: در زمان تشکیل دولت سیزدهم به آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور گفتم ما امروز در جنگ هستیم و شرایط کشور امروز می طلبد سردارانی خبره در راس کار قرار بگیرند تا بتوانند حملات دشمنان را خنثی کنند.

توکلی ادامه داد: چرا در این مدت افرادی تربیت نشده‌اند که بتوانند مدیریت کشور را برعهده بگیرند؟ چرا با کمبود افراد متخصص روبه رو هستیم؟ این موضوع به ساختار ضعیف حزبی کشور باز می‌گردد.

وی تاکید کرد: حکمرانی یک مشخصاتی دارد که در نهج‌البلاغه به صراحت آمده است مگر در تاریخ لایق تر از امام حسن و امام حسین علیه السلام بودند؟ ولی به دلیل نسبت با امیرالمومنین، این حضرت هیچ جایگاهی به آن ها ندادند. مسوولان کشور ما هم باید به این سمت بروند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ میزان قابل توجهی از وجوه حاصل از صادرات گاز ایران به عراق وصول شده است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از حوزه پارلمانی ایرنا ، علی صالح ...