راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی : نوسازی و زهکشی اراضی کشاورزی مازندران با جدیت پیگیری می‌شود

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی : نوسازی و زهکشی اراضی کشاورزی مازندران با جدیت پیگیری می‌شود

زمان انتشار : 1400/12/20 - 18:35

سید جواد ساداتی‌نژاد روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان بابلسر با بیان این که، مازندران قلب تپنده کشاورزی ایران است، افزود: درهفدهمین سفر استانی رئیس جمهوری به مازندران حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه برنج کاری در نظر گرفته شده است.

وی  اضافه کرد : با توجه به اهمیت این موضوع، بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های مختلف کشاورزی این دیار در نظر گرفته شد.

مازندران سالانه با تولید حدود یک میلیون تن برنج سفید ۴۲درصدب برنج کشور را تامین می کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که، از مجموع اعتبارات در نظر گرفته شده در حوزه‌های مختلف کشاورزی، ۲۷۵ میلیارد تومان مربوط به بخش شیلات مازندران است، ادامه داد: تکمیل طرح اسکله صیادی و توسعه طرح تولید ماهی در قفس و خاویاری باجدیت از سوی وزارت جهاد کشاورزی در استان در دستور کار است.

نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: حفظ، صیانت و احیاء عرصه‌های طبیعی و جنگلی یکی از اولویت‌های اساسی دولت سیزدهم است که در این سفر ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار در این راستا برای این استان در نظر گرفته شد که با همراهی رئیس جمهوری در نشست شورای اداری مازندران پیشنهاد خواهد شد.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: توسعه شهرک‌های کشاورزی و رونق بازار عشایر یکی دیگر از اولویت‌های کاری جهاد کشاورزی در مازندران است و در این راستا ۷۷ میلیارد تومان برای توسعه این حوزه در سفر رئیس جمهوری به این استان اعتبار در نظر گرفته شده است.

نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی گفت: صدور اسناد اراضی در مازندران باجدیت پیگیری می‌شود و برای اجرای این طرح حدود ۳۰۷ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

ساداتی‌نژاد خاطر نشان کرد: نوسازی ماشین آلات کشاورزی و تعیین اعتبار برای مبارزه با آفات از دیگر برنامه‌های کشاورزی این وزارتخانه در مازندران است که به طور حتم برای تصویب و تحقق این برنامه ها اقدام خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی مازندران با بیان این که، باید برای دستیابی به بازار هدف کشاورزی در کشورهای روسیه و اوراسیا باید تلاش کنیم، گفت: به طور متوسط در یکی از کشورهای اروپایی که آب و هوای آن شبیه مازندران و گیلان است در یک هکتار زمین حدود ۲۰ هزار دلار درآمدزایی کشاورزی می‌شود اما این رقم در مازندران ۲۷۹ دلار است که به طور حتم با توسعه زیرساخت و استفاده از فناوری می‌توان برای تولید محصولات کشاورزی و صادراتی و افزایش درآمدها تلاش کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در شهرستان‌های ساری، بابلسر و فریدونکنار حضور پیدا کرده و به طور ویژه از طرح‌های تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی، طرح تعریض محور پدافند هوایی بابلسر،  پایانه محصولات کشاورزی روماک گستر مازندران، پرورش ماهی خاویاری و پایانه شیلاتی در حال بازدید است.

بازدید از کارخانه تولید ام دی اف آرین سینا و نشست با فعالان زیست محیطی و دیدار با چند خانواده شهدا از دیگر برنامه‌های نماینده تام الااختیار رئیس جمهور در این سفر است.

هفدهمین سفر استانی هیات دولت که مقصد آن مازندران است صبح امروز آغاز شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 + 9 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ گوشت گوسفندی در بازار ۳۰ هزار تومان ارزان شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، بررسی ...