راهبرد بازار؛ تقاطع غیرهمسطح درمحور ری قرچک با هدف کاهش حوادث جاده‌ای افتتاح شد

راهبرد بازار؛ تقاطع غیرهمسطح درمحور ری قرچک با هدف کاهش حوادث جاده‌ای افتتاح شد

زمان انتشار : 1400/12/20 - 21:32

علیرضا فاتحی‌نژاد روز جمعه درحاشیه افتتاح فاز نخست طرح تقاطع غیرهمسطح طالب آباد گفت: محور ری- قرچک یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی استان تهران است که تنها مسیر دسترسی شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران شامل ورامین، قرچک و پیشوا به پایتخت می‌باشد.

وی افزود: در گذشته در منطقه طالب آباد، دوربرگردانی غیراستاندارد احداث شده بود که رعایت نشدن اصول ایمنی و فنی همواره باعث بروز تصادفات جاده‌ای منجر به جرح و فوت در آن می‌شد.با برنامه ریزی صوت گرفته و اختصاص اعتبار از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب‌شرق تهران، طرح احداث تقاطع غیرهمسطح در این منطقه آغاز شد که فاز نخست آن افتتاح و زیر بار ترافیک رفت.

فاتحی‌نژاد اظهار داشت: با افتتاح فاز نخست، عملیات اجرایی فاز دوم درایجاد زیرگذر این تقاطع آغاز گردید. همچنین به منظور افزایش ایمنی محور ری- قرچک، عملیات خط کشی و نصب علائم و تابلوهای راهنمایی در این محور آغاز شد.

وی گفت: با تکمیل این طرح ، بخشی از مشکل ترافیک منطقه قلعه نو که در دستور کار استانداری و ادارات کل استانی قرار دارد، رفع می‌شود.

عملیات فاز دوم در اجرای زیرگذر تا سه ماهه نخست سال آینده تکمیل می‌شود

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب‌شرق استان تهران نیز به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای طرح تقاطع غیرهمسطح منطقه طالب‌آباد از دیماه سال ۹۹ آغاز و با استفاده از اعتبارات داخلی، فاز نخست آن افتتاح گردد.

فرهاد معصومی گفت: محور ری – قرچک – ورامین یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی در استان تهران است که روزانه بیش از ۱۲۰ هزار تردد خودروهای سبک و سنگین در آن صورت می‌گیرد.

وی افزود: سال‌ها پیش در طول این مسیر و در حد فاصل بخش قلعه‌نو شهرستان ری تا پلیس راه قرچک، یک دوربرگردان در محدوده طالب آباد احداث شده بود که از استانداردهای لازم برخوردار نبوده و عبور خودروها از آن، هر هفته منجر به تصادفات جاده‌ای می‌شد.طی سال‌های اخیر ۱۱ نفر در تصادفات رخ داده در محل این دوربرگردان جان خود را از دست داده بودند.

معصومی افزود: با توجه به تردد هزاران دستگاه خودرو سبک و سنگین از این محور و لزوم ایجاد منطقه‌ای امن برای دسترسی خودروها به ضلع شمالی و جنوبی محور ری- قرچک، اجرای تقاطع غیر همسطح درمحل دوربرگردان قبلی در دستور اداره راهداری جنوب‌شرق تهران قرار گرفت که با تجهیز کارگاه و نصب باکس‌های بتونی، عملیات اجرایی آن آغاز شد و با تلاش تمامی مسوولان تکمیل شد.عملیات فاز دوم در اجرای زیرگذر از امروز آغاز شده و تا سه ماهه نخست سال آینده تکمیل می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اعزام حجاج با ۷ پرواز به سوی جده و مدینه منوره/ تعداد پروازهای حج امشب به ۹۶ فروند می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه ...