راهبرد بازار؛ کاهش رشد اقتصاد آمریکا به‌دنبال افزایش قیمت‌ها

راهبرد بازار؛ کاهش رشد اقتصاد آمریکا به‌دنبال افزایش قیمت‌ها

زمان انتشار : 1400/12/21 - 13:20

اقتصاد ایران: بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی را از ۳.۱ درصد قبلی تا ۲.۹ درصد کاهش داد که می‌توان آن را نتیجه افزایش قیمت‌ها و کاهش هزینه‌کرد مردم در بحبوحه بحران اوکراین دانست.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،  بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی را پایین آورد. تحلیلگران این بانک تخمین می‌زنند افزایش قیمت نفت و سایر کالاها از زمان حمله روسیه به اوکراین هزینه‌کرد مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

این بانک سرمایه‌گذاری پیش‌بینی رشد سالانه اقتصاد آمریکا را تا ۲.۹ درصد کاهش داد، درحالی‌که قبلاً انتظار یک رشد ۳.۱ ‌درصدی را داشت. گلدمن پیش‌بینی می‌کند رشد تولید ناخالص داخلی واقعی در سه‌ماهه چهارم سال جاری میلادی به ۱.۷۵ درصد برسد. این رقم قبلاً ۲ درصد تخمین زده‌شده بود.

تحلیلگران این بانک اعلام کردند اگر کمبود فلزات اساسی تولید آمریکا را محدود کند، پیش‌بینی رشد اقتصاد بازهم کاهش خواهد یافت و احتمال رکود در سال آینده میلادی افزایش می‌یابد.

قیمت مصرف‌کننده در آمریکا ۷.۹ درصد در ماه گذشته میلادی افزایش داشته‌است که بالاترین افزایش نرخ تورم سالانه را از ۱۹۸۲ نشان می‌دهد. شاخص قیمت کالاهای مصرفی در آمریکا که مواد غذایی و انرژی را به‌خاطر بی‌ثباتی آن‌ها در برنمی‌گیرد و شاخص اصلی فدرال‌رزرو برای نرخ تورم است، ۶.۴ درصد افزایش سالانه داشته‌است. البته این ارقام قبل از افزایش اخیر قیمت‌ها به‌دنبال حمله روسیه به اوکراین جمع‌آوری‌شده و رقم فعلی تورم بیش‌از این است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج + بیست =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تداوم کاهش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی 

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، نرخ فروش یورو ...