راهبرد بازار؛ شاخص بورس نزولی شد – ایرنا

راهبرد بازار؛ شاخص بورس نزولی شد – ایرنا

زمان انتشار : 1400/12/21 - 16:03

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، در ادامه معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۱۱ میلیارد و ۵۳۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۷هزار و ۵۵۲ میلیارد ریال و در بیش از ۶۱۵هزار و ۶۴ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران بیش از هشت میلیارد و ۹۲۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۴ هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال و در ۴۲۷ هزار و ۹۲۸ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه هزار و ۵۸۹ واحد کاهش به ۳۳۹ هزار و ۱۰۱ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۲۴۳ واحد افت به ۲۱۱‌هزار و ۹۴۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۳ هزار و ۱۰۲ واحد و شاخص بازار دوم، ۲۵‌هزار و ۱۷۰ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد پتروشیمی پردیس (شپدیس) با یک هزار و ۱۲۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۰۱ واحد، پتروشیمی شیراز (شراز) با ۳۹۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۵۹ واحد و پتروشیمی خراسان (خراسان) با ۱۲۹ واحد و پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۲۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲ هزار و یک واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۲۴۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۲۲۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۱۶ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۱۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران‌خودرو (خودرو)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، بانک ملت (وبملت) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآروده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۴۸ میلیون و ۳۸۸ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۲۶۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۸۷ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ۱۸۰ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۶۰۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۷۳ هزار و ۱۵۵ میلیارد ریال دادو ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۸۷ هزار و ۱۳۶ نوبت بود.

نمادهای فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور) و پتروشیمی زاگرس (زاگرس) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پالایش نفت لاوان (شاوان)،  شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (صبا)، فرابورس یران (فرابورس) و پلیمر آریا ساسول (آریا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ رشد ۱۵۲ درصدی ارزش معاملات فرابورس در بهار ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از روابط عمومی فرابورس ایران، ...