راهبرد بازار؛ برای توسعه صنعت هوایی منتظر برجام نمی‌مانیم

راهبرد بازار؛ برای توسعه صنعت هوایی منتظر برجام نمی‌مانیم

زمان انتشار : 1400/12/21 - 21:40

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از سازمان هواپیمایی کشوری، آیین تودیع و معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور با حضور «محمد محمدی بخش» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، معاونین و مدیران صنعت هوایی  در آمفی تئاتر دانشکده صنعت برگزار شد.

محمدی بخش ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار امیدواری کرد: در سال جدید با تلاش و پشتکار مضاعف بتوانیم صنعت حمل و نقل هوایی را به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی با انتقاد از وضعیت موجود صنعت هوایی کشور، افزود: چاره‌ای جز موفقیت در این صنعت نداریم و این امر میسر نمی‌شود جز با کار و تلاش و مجاهدت شبانه روزی.

محمدی بخش، موفقیت کشور را حاصل تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد دانست و گفت: انقلاب ما به نیروی انسانی کارآمد و مجاهد نیاز دارد و این مهم جز با مجموعه های آموزشی پویا و فعال امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: امروز بسیاری از کسانی که در مجموعه صنعت هوانوردی مشغول هستند ماحصل این دانشکده بوده و حتی در بخش های دفاعی نیز بسیاری از نوآوری ها مرهون و زائیده تفکر متخصصان دانشکده است که باید استمرار یابد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به رشد و سرعت بی نظیر علم در دنیا، گفت: متاسفانه با وجود برخورداری از زیرساخت‌های لازم و جوانان کارآمد، سالیان متمادی در حوزه حمل ونقل هوایی متوقف شدیم. به گونه ای که با داشتن تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مراکز آموزشی در رشته های مرتبط، جذب آنان در صنعت بسیار کم بوده که باید آسیب شناسی انجام شود و ببینم کجا، کم کاری صورت گرفته است.

وی افزود: امروز دانشکده صنعت هوایی به ساختاری دست یافته که ظرفیت و پتانسیل تامین نیروی انسانی کارآمد برای مجموعه هوایی را داراست و این ظرفیت باید به بستر اجرایی برسد و باید از دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان استفاده شود و با توجه به بحث های فنی و حرفه‌ای، نیاز سنجی واقعی از صنعت صورت گیرد.

محمدی بخش اظهار داشت: دانشکده باید براساس نیازهای عملیاتی و فرودگاهی کشور آموزش را ریل گذاری کند و این ریل گذاری نیاز به نوشوندگی دارد که  همان آموزش و پژوهش است.

وی با بیان اینکه امروز باید با استفاده از اساتید با تجربه و جوانان برومند تلاش هایمان متفاوت از دیروز باشد، افزود: تمامی مجموعه‌های صنعت و مراکز آموزشی و حرفه‌ای برای دستیابی به توفیقات روزافزون باید به مجموعه دانشکده متصل شوند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری رشد و پیشرفت بخش‌های پهپادی و فضایی کشور، علی‌رغم برقراری سایه تحریم بر این بخش‌ها را اجابت فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نگاه درون زا و توجه به نیازهای کشور دانست و گفت: امروز به مرحله ای رسیده‌ایم که می‌توانیم در مدار ۴۲۰ کیلومتر و ۵۰۰ کیلومتر ماهواره قرار دهیم و در حوزه‌های نانو، پزشکی و حوزه‌های مختلفی که بعد از انقلاب متولد شدند، موفق شده و به اذعان کشورهای غربی و دشمنان در تراز ۱ تا ۵  قرار گرفته‌ایم. لذا انتظار داریم این مهم در بخش حمل و نقل هوایی نیز محقق شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی‌مانیم، افزود: توافقنامه چه امضا بشود و چه نشود ما باید خودمان قدرت داشته و آنقدر درون‌زا باشیم که معطل این مجموعه ها نباشیم. جوانان بعد از انقلاب بدانند ایستادگی امروز و دستیابی به نوآوری ها، حاصل تلاش نیروی انسانی ماهر و کارآمد است، بنابراین انتظار داریم تحولات درون زای صنعت هوایی در دانشکده صنعت هواپیمایی شکل گرفته و ارتباط لازم با مراکز مرتبط برای دستیابی به توفیقات روز افزون برقرار شود.

محمدی بخش در پایان از زحمات و تلاش های طباطبایی برای احیای مجموعه دانشکده صنعت قدردانی کرد و از سرپرست جدید دانشکده صنعت هواپیمایی خواست تا با تعامل فراگیر با تمامی مجموعه های صنعت، دانشکده را به سوی اهداف تعیین شده هدایت کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ تداوم روند افزایشی دما تاپایان هفته/ بارش باران در برخی استان‌ها

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، “کبری رفیعی” در خصوص آخرین ...