راهبرد بازار؛ ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از تسهیلات بانکی 

راهبرد بازار؛ ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از تسهیلات بانکی 

زمان انتشار : 1400/12/22 - 01:25

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه ایرنا، «مصطفی قمری وفا» در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: رئیس‌کل بانک مرکزی از چند ماه پیش و حتی در مصاحبه با خبرنگاران تاکید کرد بانک‌ها حق ندارند مبلغی از ‎تسهیلات را بلوکه کنند.

وی افزود: هر بانکی که به قوانین ابلاغ شده بی‌توجهی کند و آن را رعایت نکند به هیات انتظامی بانک مرکزی معرفی می‌شود و با ‏متخلفان برخورد خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی ادامه‌داد: از همان موقع نیز در جلسات مختلف، اصلاح دستورالعمل‌های مربوط به گذشته آغاز شد و عصر امروز نیز نتیجه نهایی پس از تصویب در جلسه هیات‌عامل بانک مرکزی برای اجرا به بانک‌ها ابلاغ می‌شود.

وی تاکید کرد: انتظام‌بخشی و وحدت‌رویه درباره وثایق بانکی، دستور کار جدی بانک مرکزی است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، بانک مرکزی در روز یازدهم تیرماه سال گذشته در بخشنامه‌ای خطاب به شبکه بانکی با اعلام اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان، در قالب انواع سپرده‌ها ممنوع است، اعلام کرد در صورتی که بانک‌ها قصد دارند معادل بخشی از مبلغ تسهیلات اعطایی را به صورت وثیقه نقدی و در قالب سپرده بپذیرند، باید سود علی الحساب به آن سپرده تعلق بگیرد.

در همین راستا «علی صالح‌آبادی» رئیس کل بانک مرکزی در روز ۲۴ بهمن ماه در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که بانک‌ها حق ندارند مبلغی از تسهیلات پرداختی را بلوکه کنند.

به گفته وی، هر بانکی که به قوانین ابلاغ شده بی‌توجهی کرده و آن را رعایت نکند به هیات انتظامی بانک مرکزی معرفی و با متخلفان برخورد خواهد شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هجده + شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ شرکت‌های بزرگ بخشی از سودشان را به توسعه محصولات دانش بنیان اختصاص دهند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، سید رضا فاطمین ...