راهبرد بازار؛ قم نباید به سرریز صنایع آلاینده تهران تبدیل شود

راهبرد بازار؛ قم نباید به سرریز صنایع آلاینده تهران تبدیل شود

زمان انتشار : 1400/12/23 - 03:44

اکبر ابدالی روز یکشنبه در نخستین روز کاری خود بعنوان سرپرست سازمان صمت استان قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اصول مدیریتی جدید در سازمان صنعت، معدن و تجارت قم افزود: مشورت پذیری، اقتدار، تعامل با بخش خصوصی، تولیدکنندگان، اصناف، ارگان ها، جهادی بودن، مردمی بودن، ترویج و فرهنگ سازی در امر تولید و اشتغال و داشتن نگاه راهبردی و علمی به موضوعات اصول اصلی در سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خواهد بود.

ابدالی با بیان اینکه در دوره جدید تلاش می شود جایگاه کارشناسی در سازمان صمت قم ارتقا یابد، گفت: یکی از الزامات مهم رونق تولید اصل تعامل بین دستگاه های مختلف بخش خصوصی و دولت است.

وی با اشاره به برخی موضوعات تخصصی صنعت، معدن و تجارت ابراز داشت: تحلیل آماری و کمی یکی از ابزارهای موجود در نگاه به موضوعات تخصصی حوزه صنعت و معدن است و در کنار آن باید نگاه کیفی و عمق دادن به مسائل و محتواها نیز جدی گرفته شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم تصریح کرد: طی ۱۰ سال گذشته استان قم از نظر صنعتی توسعه مطلوبی پیدا کرده است و امروز لازم است تا تعمیق صنعت در این استان مورد توجه قرار بگیرد.

ابدالی با اشاره به ملزومات تعمیق بخش صنعت قم اظهار داشت: دانش بنیان شدن صنایع، توسعه واحدهای موجود و افزایش خطوط تولید و ساخت داخل و نهضت تعمیق بوم سازی صنایع در این رابطه در دستور سازمان صمت قم خواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت بوم سازی و تعمیق نهضت ساخت داخل ابراز کرد: واحدهای مونتاژی برای شروع فعالیت اقتصادی و افزایش ظرفیت اشتغال نقش قابل قبولی دارند اما این واحدها باید به دنبال بوم سازی و نهضت ساخت داخل حرکت کنند و منابع محدود مالی و اعتباری را به سمت تولیدات مونتاژی سوق ندهند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به طرح درج قیمت تولید کننده در کالاهای مصرفی افزود: این قبیل اقدامات کیفی باید به سمت افزایش کیفیت و شفافیت و جلب رضایت بیشتر تولیدکننده، مصرف کننده و حذف نقش دلالان حرکت کند.

وی با تاکید بر اینکه صنایع بزرگ از اهمیت بالایی برخودار است، گفت: اهمیت صنایع بزرگ نباید سبب شود تا صنایع کوچک به حاشیه رفته و حمایت های لازم از آنها صورت نگیرد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: ساخت صنایع و محصولات مربوط به حوزه مسکن برای احداث سالانه یک میلیون مسکن در کشور یکی از اهداف مهم این سازمان در دوره جدید است.

گفتنی است اکبر ابدالی دارای مدرک کارشناسی مدیریت معدن و دکترای مدیریت راهبردی از دانشگاه عالی دفاع ملی تهران است و در سوابق خود مسئولیت کارگروه اقتصاد مقاومتی، کارشناس مسئول اکتشافات معدنی، کارشناس صنایع فلزی و دبیر کمیته تخصصی توسعه ساخت داخل سازمان صنعت معدن و تجارت قم را عهده دار بوده است.

سیدرضا فاطمی امین ۱۸ اسفندماه جاری در حکمی اکبر ابدالی را به عنوان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم منصوب کرد. پیش از این محمود سیجانی رییس این سازمان در قم بود که با حکم وزیر صمت به سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران منصوب شد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم  فراتر از ۸۵هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد./

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهارده − 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ریزش گسترده قیمت پراید و پژو/ جهش قیمت دنا و سمند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی نوسانات قیمتی در ...