راهبرد بازار؛ واحدهای ارائه کننده «فروش شفاف» از سوی وزارت صمت حمایت می‌شوند

راهبرد بازار؛ واحدهای ارائه کننده «فروش شفاف» از سوی وزارت صمت حمایت می‌شوند

زمان انتشار : 1400/12/23 - 06:45

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «علیرضا شاه‌میرزایی» امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح نخستین فروشگاه زنجیره ای لوازم و قطعات یدکی خودرو که خدمات و کالاهای خود را با پنج درصد سود عرضه می‌کند، افزود: در این زمینه با اعلام فراخوانی از همه واحدهای صنفی، به‌ویژه در حوزه‌های لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، پوشاک و غیره دعوت به عمل آمده است تا خرید شفاف در حوزه‌های مختلف اتفاق بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: حمایت‌هایی که وزارت صمت می‌تواند در موضوع خرید شفاف داشته باشد، در بحث مجوزها، همچنین هماهنگ کردن تولید کنندگان در حمایت از این حرکت خواهد بود.

شاه‌میرزایی با اشاره به طرح درج قیمت تولید کننده، خاطرنشان کرد: در این طرح برای هر گروه کالایی سقف سودی محاسبه شده است، به طوری که در حوزه لوازم یدکی خودرو این سقف (به معنای فاصله قیمت تولیدکننده تا خرده‌فروشی) نباید بیش از ۲۰ درصد باشد.

وی با اشاره به افتتاح نخستین فروشگاه زنجیره ای لوازم و قطعات یدکی خودرو که سود فروش خود را پنج درصد اعلام کرده، اظهار داشت: این مساله نشان می‌دهد هدف‌گذاری صاحبان این کسب و کار ارائه خدمات درست به مشتریان است. همچنین حذف واسطه در این واحد اتفاق افتاده که یکی از موارد اصلی مطرح در فروش شفاف است.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: باید بتوانیم سود را از ارائه خدمات درست به مردم و ارائه کالاهای کیفی به دست آوریم.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود این مجموعه به مباحث امداد خودرو و تعمیرات خودرو نیز متصل شود و همه اینها می‌تواند در قالب یک سامانه جامع اتفاق بیفتد.
 به گفته این مقام مسوول، استفاده از سامانه های اینترنتی که می‌تواند منجر به ارتقای بهره‌وری و کارایی خدمات شود یکی از برنامه‌های مشخص وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

در این مراسم، سردار «حسین رحیمی» فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ افزود: نبود اجناس و قطعات و لوازم یدکی خودروها با قیمت و کیفیت مناسب، از جمله مشکلات جدی در این بخش است.
وی بیان داشت: وجود چنین فروشگاه‌هایی که اجناس را از مرکز اصلی گرفته و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان می‌گذارند، سرآغاز حرکت خوبی برای مدیریت استاندارد قطعات و لوازم یدکی است.

سردار رحیمی از کشف انبار بزرگی از اجناس تقلبی با مارک خارجی در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: امسال بیش از ۳۸۰ هزار قلم کالای قاچاق و تقلبی  لوازم یدکی خودرو و الکتروموتورهای صنعتی کشف شده است.

وی یادآور شد: همچنین تاکنون چندین انبار که انواع جلد و کارتن‌های بسته بندی لوازم یدکی خودرو را چاپ می‌کردند و به هیچ عنوان جنس تقلبی از جنس اصلی قابل تشخیص نبود، کشف شده و چندین باند نیز منهدم شده که به صورت شبکه‌ای این اجناس در داخل کشور توزیع می‌کردند.
سردار رحیمی تصریح کرد: اجناس تقلبی ارتباط مستقیم با جان و سلامت مردم دارند و وجود چنین فروشگاه‌هایی کمک بزرگی به کنترل و نظارت پلیس بر این اقلام است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ شیب تند کاهش قیمت خودرو در بازار/ آخرین قیمت دنا، رانا، تارا و پژو

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، همزمان با کاهش قیمت‌ها ...