راهبرد بازار؛ تحریم‌ها اقتصاد روسیه را وارد رکود عمیق می‌کند

راهبرد بازار؛ تحریم‌ها اقتصاد روسیه را وارد رکود عمیق می‌کند

زمان انتشار : 1400/12/23 - 13:39

اقتصاد ایران: مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) طی اظهاراتی هشدار داد که بر اساس پیش بینی این صندوق، تحریم‌های غرب علیه مسکو که درپی حمله به اوکراین صورت گرفت، اقتصاد روسیه را وارد یک رکود عمیق خواهد کرد.

  به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ، کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) روز یکشنبه طی اظهاراتی هشدار داد که بر اساس پیش بینی این صندوق، تحریم‌های غرب علیه مسکو که درپی حمله به اوکراین صورت گرفت، اقتصاد روسیه را وارد یک رکود عمیق خواهد کرد.

وی در مصاحبه ای با سی بی اس گفت: تأثیر تحریم ها برای اقتصاد روسیه بسیار شدید است. ما انتظار داریم رکود عمیقی در روسیه ایجاد شود. من می توانم بگویم که دیگر ما به “نکول” روسیه به عنوان یک رویداد غیرمحتمل فکر نمی کنیم.

در ۲۴ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پاسخ به درخواست کمک سران جمهوری‌های دونباس، عملیات نظامی ویژه‌ای را اعلام کرد.

وی تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال خاک اوکراین ندارد، اما هدف آن خلع سلاح و غیرنظامی کردن این کشور است.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که نیروهای این کشور مناطق مسکونی را هدف قرار نمی دهند، بلکه زیرساخت های نظامی اوکراین را ناتوان می کنند، بنابراین هیچ تهدیدی برای جمعیت غیرنظامی وجود ندارد.

در پی این حمله، ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر تحریم هایی را علیه شرکت ها و افراد شاخص روسیه اعلام کردند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 − 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ میزان قابل توجهی از وجوه حاصل از صادرات گاز ایران به عراق وصول شده است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از حوزه پارلمانی ایرنا ، علی صالح ...