قیمت خودرو در مسیر کاهش یا ریزش؟

قیمت پراید در بازار حدود یک میلیون تومان پایین آمده  و محصولات ایران خودرو تا دو میلیون تومان ارزان شده‌اند.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از فرارو، در چند روز اخیر خبرهایی درباره ریزش قیمت خودرو در بازار منتشر شده، اما وقتی دقیق‌تر به تغییرات قیمت‌ها نگاه کنیم، می‌بینیم قیمت خودرو نهایتا دو میلیون تومان پایین آمده و خبری از ریزش قیمت نیست. با این وجود می‌توان روی کاهش قیمت‌ها حساب باز کرد.  

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸

قیمت محصولات ایران خودرو نسبت به روز‌های قبل کاهش نسبی پیدا کرده، اما نمی‌توان اسم آن را ریزش قیمت‌ها گذاشت. سمند EF۷ سرآمد این کاهش قیمت است. طوری که قیمت روز سمند EF۷ با کاهش دو میلیون تومانی به ۸۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. سمند LX کاهش قیمت کمتری را تجربه می‌کند. این محصول ایران خودرو با کاهش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی، امروز ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود.

پژو پارس در بازار یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و نسبت به هفته پیش تقریبا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزان شده است. رانا هم امروز مثل دیگر محصولات ایران خودرو با کاهش یک میلیونی به ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده.

قیمت انواع پژو ۴۰۵ در بازار امروز تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پایین آمده. برای مثال پژو ۴۰۵ GLX امروز یک میلیون تومان ارزش خود را از دست داده و ۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز وضعیت مشابهی دارد و با کاهش یک میلیونی نسبت به روز‌های قبل به ۷۴ میلیون تومان رسیده است. بیشترین کاهش قیمت به پژو ۴۰۵ SLX رسیده که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده است. قیمت روز پژو ۴۰۵ SLx در بازار امروز حدود ۸۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود.  

پژو ۲۰۶ از قاعده کاهش قیمت‌ها مستثنی نیست. طوری که قیمت روز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۸۰ میلیون تومان است که نسبت به روز‌های قبل با کاهش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه شده. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هر دو تا یک میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه می‌کنند و امروز در بازار با قیمت ۹۵ میلیون تومان فرو‌خته می‌شوند.  

امروز دنا معمولی در بازار خودرو با قیمت ۱۱۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که حدود دو میلیون کمتر از قیمت چند روز گذشته است. در طرف مقابل دنا پلاس توربو نسبت به هفته پیش حدود یک میلیون بالا رفته و به ۱۶۸ میلیون تومان رسیده است. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای دنا پلاس توربو تنها ۹۰ میلیون تومان است.  

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان۵۲,۸۰۰,۰۰۰۵۲,۵۰۰,۰۰۰۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX۷۴,۴۰۰,۰۰۰۷۵,۵۰۰,۰۰۰۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7۸۱,۷۰۰,۰۰۰۸۳,۷۰۰,۰۰۰۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405۷۱,۷۰۰,۰۰۰۷۲,۷۰۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز۷۴,۰۰۰,۰۰۰۷۵,۰۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405۸۱,۷۰۰,۰۰۰۸۳,۰۰۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس۹۳,۰۰۰,۰۰۰۹۴,۵۰۰,۰۰۰۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰۸۱,۳۰۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۹۵,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۰۰۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوق‌دار۹۵,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۰۰۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا۷۶,۵۰۰,۰۰۰۷۷,۵۰۰,۰۰۰۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ ۲۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰۱۱۴,۰۰۰,۰۰۰۶۶,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۶۸,۰۰۰,۰۰۰۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰۸۹,۹۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده‌ای۱۱۶,۰۰۰,۰۰۰۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک۱۵۸,۰۰۰,۰۰۰۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ ۲۱۲۸,۰۰۰,۰۰۰۱۳۲,۰۰۰,۰۰۰۷۶,۵۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸

قیمت روز محصولات سایپا در بازار کمی پایین آمده. تیبا صندوق‌دار در بازار حدود ۷۰۰ هزار تومان ارزان شده و به ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. تیبا ۲ بیشترین کاهش قیمت را در بین محصولات سایپا به نام خود ثبت کرده و حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده است. طوری که امروز تیبا ۲ در بازار با قیمت ۵۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. ساینا امروز اتفاق عجیبی را در بین محصولات سایا رقم زده است. با اینکه کارخانه قیمت این محصول را ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد و این درحالی است که ساینا را می‌توان در بازار با قیمت ۵۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پیدا کرد.

قیمت روز پراید امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸

پراید امروز تا یک میلیون تومان کاهش قیمت دارد. طوری که پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در بازار ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود که نشان‌دهنده کاهش یک میلیون تومانی قیمت این محصول نسبت به روز‌های گذشته است. پراید سایپا ۱۳۱ در بازار با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی روبرو است و قیمت روز آن به ۴۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. پراید وانت هم با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی، حدود ۴۳ میلیون قیمت‌گذاری شده است.  

قیمت روز محصولات سایپا امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت قبلی (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱۴۷,۵۰۰,۰۰۰۴۸,۵۰۰,۰۰۰۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱۴۳,۱۰۰,۰۰۰۴۳,۸۰۰,۰۰۰۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱۴۳,۰۰۰,۰۰۰۴۳,۶۰۰,۰۰۰۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار۵۰,۵۰۰,۰۰۰۵۱,۲۰۰,۰۰۰۴۳,۷۴۳,۰۰۰
تیبا ۲۵۶,۲۰۰,۰۰۰۵۷,۳۰۰,۰۰۰۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا۵۵,۳۰۰,۰۰۰۵۶,۰۰۰,۰۰۰۵۵,۹۴۳,۰۰۰

قیمت محصولات کرمان موتور امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸

قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور در بازار تا سه میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه می‌کند. امروز جک J۴ نسبت به روز‌های قبل حدود دو میلیون تومان ارزش خود را از دست داده و ۱۴۳ میلیون فروخته می‌شود. جک S۳ کاهش قیمت کمتری را تجربه می‌کند. طوری که قیمت روز آن یک میلیون پایین آمده و به ۱۸۴ میلیون تومان رسیده است. در این بین جک S۵ سرآمد کاهش قیمت در بین محصولات کرمان موتور است. قیمت این خودرو نسبت به چند روز گذشته حدود سه میلیون تومان کاهش پیدا کرده و حالا با قیمت ۲۶۸ میلیون تومان فروخته می‌شود.  

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت قبلی (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک۱۴۳,۰۰۰,۰۰۰۱۴۵,۰۰۰,۰۰۰۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک۱۸۴,۰۰۰,۰۰۰۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک۲۶۸,۰۰۰,۰۰۰۲۷۱,۰۰۰,۰۰۰۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸

امروز خبری از کاهش قیمت انواع MVM از سری محصولات مدیران‌خودرو نیست. MVM ۳۱۵ هاچ‌بک بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده و در بازار با قیمت ۱۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. به طرز جالبی قیمت‌هایی که کارخانه مدیران خودرو برای محصولاتش در نظر می‌گیرد، بالاتر از قیمت کف بازار است. مثلا همین MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در کارخانه ۱۴۰ میلیون تومان قیمت دارد. MVM X۲۲ اتوماتیک در بازار ۱۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود، اما کارخانه روی رقم ۱۹۵ میلیون تومان اصرار می‌کند. اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای MVM X۲۲ دنده‌ای بیشتر است. طوری که می‌توان این ماشین را در بازار حدود ۱۴۴ میلیون تومان به صورت نقدی خرید، اما کارخانه آن را ۱۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌فروشد. این اختلاف قیمت در مورد MVM X۳۳ به اوج خود می‌رسد. با اینکه فعالان بازار خودرو قیمت روز MVM X۳۳ را ۲۰۳ میلیون تومان در نظر می‌گیرند، کارخانه قیمت این محصول را ۳۳ میلیون بالاتر یعنی ۲۳۶ میلیون تومان در نظر می‌گیرد.

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز شنبه ۹ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
MVM ۳۱۵ هاچ‌بک۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک۱۷۴,۰۰۰,۰۰۰۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳۲۰۳,۰۰۰,۰۰۰۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا