راهبرد بازار؛ خوشه صنعتی قطعه‌سازی خودرو در تهران راه‌اندازی شد

راهبرد بازار؛ خوشه صنعتی قطعه‌سازی خودرو در تهران راه‌اندازی شد

زمان انتشار : 1400/12/25 - 04:00

ایمان حیاتی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع خوشه های صنعتی استان تهران به ۱۰ مورد می رسد که امکان سنجی، مطالعه و اولویت بندی و در نهایت بر اساس اولویت های صنعتی استان راه اندازی شده اند.

وی یادآور شد: امسال فقط سه خوشه صنعتی فرش، قطعات الکترونیک و قطعه سازی خودرو در تهران راه اندازی شده است.

حیاتی اظهار داشت: استان تهران بیش از ۲ هزار قطعه ساز خودرو دارد که بیش از ۳۰۰ مورد آنها در شهرک های صنعتی مستقر است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان تهران خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، با راه اندازی خوشه صنعتی ابتدا به سراغ این ۳۰۰ واحد تولیدی قطعات خودرو و سپس دیگر واحدهای تولیدی می رویم.

این مسئول ادامه داد: دولت بودجه قابل توجهی برای خوشه های صنعتی پیش بینی کرده و امسال نیز این اعتبارات برای استان تهران افزایش سه برابری داشته است.

حیاتی با بیان اینکه تاکنون برای راه اندازی خوشه های صنعتی در استان تهران غفلت شده است، یادآور شد: هدف از راه اندازی این خوشه ها، بنگاه های خرد، کوچک و متوسط شناسایی و سپس برای آنها برنامه های توسعه ای تعریف شود.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، خوشه صنعتی (Industrial Cluster) به مجموعه‌ای از واحدهای کسب و کار گفته می‌شود که در یک منطقه جغرافیایی و یک گرایش صنعتی متمرکز شده و با همکاری و تکمیل فعالیت‌های یکدیگر ‌به تولید و عرضه تعدادی کالا و خدمات می‌پردازند و از چالش‌ها و فرصت‌های مشترک برخوردار هستتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

18 − هشت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ این خودروها احتمالا وارد بازار ایران می‌شود/ قیمت‌ها می‌ریزد؟

مریم فکری: هر روز که می‌گذرد، از تعداد مخالفان واردات خودرو کم می‌شود و بر ...