راهبرد بازار؛ صدور حکم قطعی تخریب در شمیرانات برای ساخت وساز غیر مجاز

راهبرد بازار؛ صدور حکم قطعی تخریب در شمیرانات برای ساخت وساز غیر مجاز

زمان انتشار : 1400/12/26 - 22:25

رضا نامجویان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه ارزش ریالی وثیقه‌های سال جاری از سوی دستگاه قضایی حداقل ۲ میلیارد تومان و حداکثر بیش از ۴۰ میلیارد تومان بوده ، اظهار داشت: با حمایت مسئولان دولتی ، قضایی و انتظامی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون، با تخریب ۳۱ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز، ۱۲۹ هزار و ۹۰۶ مترمربع از زمین‌های کشاورزی شهرستان آزادسازی شد.

وی توضیح داد: از ۳۱ فقره مذکور، ۱۳ فقره با حکم قطعی، ۸ مورد از احکام قطعی توسط خود متخلف به صورت داوطلبانه جمع آوری و به وضع سابق اعاده و ۱۰ فقره طبق تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و در ۳ فقره با مشارکت شهرداری (تامین ادوات) اجرایی شد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شمیرانات، سازه‌های غیرمجاز مذکور شامل ویلا، فوندانسیون، دیوارکشی و کانکس بوده است.

پیشتازی کشاورزان شمیرانات با بیش از ۱۴۷ هزار تن تولید سالانه

نامجویان در ادامه ،ضمن اعلام این‌که در سال جاری با آفت‌زدگی محصولات مواجه نشده‌ایم، گفت: شمیرانات در تولید سالانه محصولات باغی دارای رتبه‌های قابل توجهی است که از جمله آن‌ها می‌توان به رتبه اول گیلاس در کشور با تولید ۷۶ هزار تن در ۴ هزار و ۵۴۴ هکتار سطح زیر کشت، رتبه اول آلبالو در استان تهران با تولید ۶ هزار و ۳۲۸ تن در ۴۸۵ هکتار سطح زیر کشت، رتبه دوم سیب در استان تهران با تولید ۶۴ هزار و ۸۶۰ تن در یکهزار و ۲۸۲ هکتار سطح زیر کشت اشاره کرد.

صدور حکم قطعی تخریب در شمیرانات برای ساخت وساز غیر مجاز

به گفته وی، بالغ بر چهار هزار و ۵۰۰ نفر در سطح هفت هزار و ۱۵۸ هکتار اراضی قابل کشت این شهرستان مشغول به کار هستند.

رئیس جهاد کشاورزی شمیرانات افزود: این شهرستان با دارا بودن ۴۵ هزار و ۴۳۵ راس دام سبک و سنگین با تولید سالانه ۳۳۷ تن گوشت قرمز و ۶ هزار و ۶۹۴ تن شیر خام، ۲۳ هزار و ۲۳۴ کلنی زنبور عسل با تولید ۲۱۸ تن عسل، و ۷ واحد پرورش ماهی با تولید ۱۵ تن گوشت ماهی است که در زمینه‌های مذکور نیز از پیشتازان استان تهران به شمار می‌آید.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، شهرستان شمیرانات دارای ۶ اقلیم آب و هوایی متفاوت، اعم از نیمه خشک سرد، مدیترانه‌ای سرد، نیمه مرطوب سرد، کوهستانی و مرطوب، کوهستانی بسیار مرطوب نوع الف و فراسرد کوهستانی بسیار مرطوب است.

این شهرستان متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و بخش‌های لواسانات و رودبار قصران، دارای ۵۷ آبادی و مزرعه، با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده − 10 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ قیمت جدید مرغ اعلام شد/ حمایت جدی وزارت جهادکشاورزی از روند صعودی قیمت مرغ در بازار

قیمت مرغ و تخم مرغ نسبت به روزهای اخیر افزایش یافته و خود را به ...