راهبرد بازار؛ یک طرح صنعتی خودکفایی ملی در جوین خراسان رضوی به ثمر نشست

راهبرد بازار؛ یک طرح صنعتی خودکفایی ملی در جوین خراسان رضوی به ثمر نشست

زمان انتشار : 1400/12/27 - 04:16

فرماندار جوین روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این الکتروموتور غول پیکر به وسیله شرکت ماشین‌های الکتریکی جوین ساخته شده است.

علی سامقانی افزود: الکتروموتور غول پیکر سنکرون با توان الکتریکی چهار هزار اسب بخار و تعداد ۳۴ قطب برای نخستین بار در کشور توسط شرکت صنایع ماشینهای الکتریکی جوین(جمکو) تولید شده که ارزش این الکتروموتور افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به این که موتورهای الکتریکی سنکرون، چرخ صنعت مس را می‌گردانند اظهار کرد:این نوع  موتورهای سنکرون به تعداد زیاد در صنعت مس استفاده می‌شود که تاکنون همه آنها وارداتی بوده است.

فرماندار جوین گفت: اجرای طرح ساخت الکتروموتور سنکرون چهار هزار اسب بخار که به مدت ۲ سال و سه ماه به طول انجامید به سفارش شرکت مس میدوک استان کرمان اجرایی و عملیاتی شد که با اجرای این طرح  از خروج ۸۰۰ هزار دلار ارز جلوگیری می شود.

سامقانی افزود: شرکت ماشین‌های الکتریکی جوین در سال های اخیر اقدام به ساخت الکتروموتورهای مورد نیاز وزراتخانه‌ها و واحدهای تولیدی کشور کرده است و در این زمینه آمادگی تولید هر نوع الکتروموتور مورد نیاز کشور را دارد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در مراسم بهره برداری از این طرح خودکفایی ملی حضور داشت.

شهرستان جوین با بهره مندی از کارخانه پارس فولاد و شرکت ماشین‌های الکتریکی، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان الکتروموتور و همچنین دارا بودن کارخانه اسید سیتریک یکی از قطب‌های صنعتی خراسان رضوی است.

شرکت ماشین های الکتریکی جوین (جمکو) به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان الکتروموتور در ایران، در حاشیه جاده سبزوار – اسفراین، در ۲۵ کیلومتری شهر نقاب، مرکز شهرستان جوین و ۴۵ کیلومتری سبزوار واقع است.

نقاب مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده − 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خبر مهم برای متقاضیان خودرو/ قرعه کشی لغو شد

درپی ابهامات زیادی که سیستم قرعه‌کشی خودرو توسط خودروسازان طی دو سه سال گذشته ایجاد ...