راهبرد بازار؛ مرز خسروی برای عزیمت زائران ایرانی بسته است

راهبرد بازار؛ مرز خسروی برای عزیمت زائران ایرانی بسته است

زمان انتشار : 1400/12/27 - 22:32

«مرادعلی تاتار» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مردم کشورمان تقاضا داریم به هیچ عنوان به این مرز رسمی مراجعه نکنند زیرا در شرایط کنونی امکان حضور زائران از طریق زمینی در این مرز در عراق مهیا نیست.

وی اظهار داشت: در رابطه با تردد مسافر و زائر از مرز رسمی خسروی هنوز دولت هیچ ابلاغی صادر نکرده و منتظر ابلاغ و اعلام دولت و طرف عراقی نیز هستیم.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: تردد مسافران ایرانی از مرز رسمی خسروی به عراق ممنوع است ولی مسافران ایرانی که در عراق هستند می توانند از مرز خسروی برای بازگشت به کشور استفاده کنند.

تاتار افزود: هم اکنون تردد مسافر از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام می شود.

او گفت: مبادلات تجاری از مرزها نیز طبق روال گذشته انجام  و روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می‌شود.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها، ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 + 6 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اعزام حجاج با ۷ پرواز به سوی جده و مدینه منوره/ تعداد پروازهای حج امشب به ۹۶ فروند می‌رسد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه ...